Jesień we Wrocławiu zachwyca nie tylko wiosenną temperaturą, walorami estetycznym krajobrazu, ale także możliwościami na spędzenie czasu wolnego. W listopadzie każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

16. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs

9 listopada, dzięki współpracy Dolnośląskiego Centrum Filmowego i Fundacji East Side, rozpoczyna się festiwal filmów dokumentalnych, który potrwa aż do 11 listopada. Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć dokumenty dotyczące tematyki praw człowieka. Twórcy w swoich dziełach poruszają od trudnych, objętych społecznym tabu spraw, aż po te dotyczące błahostek życia codziennego. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny, warunkiem koniecznym jest posiadanie wejściówek, które można odebrać w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

18. Tydzień Filmu Niemieckiego

Filmowej uczty ciąg dalszy. Dwa lata temu, zdobywając aż pięć nagród na Europejskim Festiwalu Filmowym, bezkonkurencyjnie serca Europejczyków podbiła niemiecka reżyserka Maren Ade i film Toni Erdmann. Kinematografia naszych zachodnich sąsiadów zachwyca w dalszym ciągu, więc warto wybrać europejską alternatywę dla hollywodzkich blockbusterów i pomiędzy 16 a 17 listopada zahaczyć o Kino Nowe Horyzonty. W programie festiwalu znalazł się między innymi absolutny hit tegorocznego Berlinale i MFF Nowe HoryzontyStyx w reżyserii Wolfganga Fischera. Bilety na wydarzenie są dostępne w kasach kina lub na stronie www.kinonh.pl.

12. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Gdy już dopadnie nas deszczowa pogoda i jesienna chandra, ratunkiem może być ucieczka w nieco cieplejszy, orientalny klimat. Kino Nowe Horyzonty zaprasza na Azjatycki Festiwal Filmowy, który potrwa od 23 do 25 listopada. Warto poznać odmienne spojrzenie na świat i odkryć kolejny nowy smak po umami, smak Dalekiego Wschodu.

4. Wrocław Hip Hop Festiwal

Niesamowita atmosfera festiwali muzycznych to tylko mgliste wspomnienie lata? Nic bardziej mylnego! 16 listopada na Hali Stulecia daj się ponieść muzyce i poczuj flow. W tej edycji Wrocławskiego Hip Hop Festiwalu pojawią się między innymi: QuebonafideO.S.T.R, Paluch, Kękę czy Otsochodzi. Nie zapadamy w zimowy sen! Powiew energii i nowego koloru w jesiennej ponurej rzeczywistości. Bilety na wydarzenie dostępne na stronie www.hiphopfestival.pl.

One Love Music Festival

Cztery sceny i aż dziewiętnastu wykonawców! 17 listopada na Hali Stulecia odbędzie się One Love Music Festival, który będzie gościł artystów z Polski, Australii, Szwecji, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Podczas festiwalu swój trzeci studyjny album Raj zaprezentuje powracający na polską scenę muzyczną zespół The Dumplings. Duet Justyny Swięs i Kuby Karasia gwarantuje dobrą dawkę elektropopu i wiele odniesień do różnych tekstów kultury. Będzie tajemniczo, nieco mrocznie i magicznie. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie www.onelove.pl.

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek + 2. Targi Wszystkiego Dobrego

Na nadchodzące mroźne, zimowe wieczory warto wyposażyć się w Dobrą Książkę, a będzie to możliwe na Hali Stulecia od 29 listopada do 2 grudnia. Tegoroczna edycja Targów Dobrych Książek łączy siły z Targami Wszystkiego Dobrego. Warto pobuszować pomiędzy stoiskami, znaleźć nowe egzemplarze do domowych biblioteczek i być może rozpocząć polowanie na mikołajkowe podarunki. Podczas wydarzenia poznamy Książkę Roku 2018 – laureata pierwszego w Polsce konkursu edytorskiego Pióro Fredry. W programie między innymi: spotkania z twórcami, panele dyskusyjne i liczne konkursy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Autor: Natalia Twardzik, Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: oficjalne strony wydarzeń na Facebooku