Najbliższy miesiąc we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych zaprezentuje dwa spektakle i jedną prapremierę. Zatem Ci z Was, którzy nie zdążyli zobaczyć Siks lub Zabójcy czasu mają jeszcze okazję. Natomiast, jeśli szukacie czegoś nowego, Słaby rok już na Was czeka.

Siksy (reż. Cezary Iber)

Duży sukces spektaklu dyplomowego w reżyserii Cezarego Ibera to zasługa siedmiu utalentowanych, młodych kobiet. Wcielają się one w postacie symbolizujące rolę kobiet we współczesnym świecie oraz towarzyszące im marzenia i lęki. Pełną zapowiedź sztuki znajdziecie tutaj, a jeśli potrzebujecie dodatkowej zachęty zapraszamy do przeczytania recenzji.

Zabójca czasu (reż. Maćko Prusak)

Spektakl dyplomowy IV roku Wydziału Lalkarskiego pojawił się na deskach wrocławskiej AST w grudniu ubiegłego roku. Zabójca czasu powstał jako wyjątkowa interpretacja tekstów Stefana Grabińskiego – polskiego mistrza grozy, który tworzył w poprzednim stuleciu. Motywem przewodnim sztuki Maćko Prusaka jest czas, a także związane z nim kwestie przemijania i postępu. Chcecie wiedzieć jak młodzi aktorzy poradzili sobie z tym wyzwaniem? Koniecznie przeczytajcie zapowiedź lub naszą recenzję i wybierzcie się do teatru. 

Słaby rok (reż. Martyna Majewska, prapremiera: 12 kwietnia)

Kwietniowa premiera Akademii Sztuk Teatralnych znów stworzona przez studentów Wydziału Lalkarskiego. To opowieść o początkach aktorskiej kariery, mocnych i słabych stronach wiążących się z tym zawodem. Kim naprawdę są artyści – lalkarze? Jakie jest ich miejsce w świecie współczesnej sztuki? Szczególnie, jeśli uważani są za Słaby rok. Spektakl przeciwstawia się stereotypom i z dystansem przestawią swoje zawodowe marzenia i pragnienia.

Bilety i rezerwacja miejsc na stronie AST: www.ast.wroc.pl/repertuar


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: materiały prasowe/ Siksy: fot. Dobromił Nosek, Zabójca czasu: fot. Julia Frąckiewicz