Mając niespełna 22 lata, Kylie Jenner została najmłodszą na świecie miliarderką. Pokonała w ten sposób twórcę Facebooka Marka Zuckerberga, który swojej fortuny dorobił się w wieku 23 lat i utrzymywał ten tytuł od 2008 roku.

Najmłodsza z sióstr pośród rodziny Kardashian-Jenner swoją popularność zdobyła początkowo na pewno dzięki realityshow Z kamerą u Kardashianów. Jednak to, że ma obecnie ponad 128 milionów obserwujących na Instagramie, nie przyniosło jej tego majątku. Dorobiła się go, gdy w wieku 17 lat założyła swoją firmę, w której nadal ma sto procent udziałów. Sława bez wątpienia pomogła jej w sprzedaży produktów Kylie Cosmetics – pierwsze zestawy płynnych pomadek Kylie Lip Kit rozeszły się w niecałą minutę. Obecnie dostępne są również palety cieni do oczu czy róże i rozświetlacze sygnowane jej imieniem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

can’t wait to reveal the VALENTINE COLLECTION tomorrow! it launches Feb. 1st ♥️💋

Post udostępniony przez Kylie (@kyliejenner)

Wartość firmy kosmetycznej Kylie Jenner szacuje się teraz na 900 milionów dolarów. To była tylko kwestia czasu, aż znajdzie się na okładce magazynu Forbes z tytułem najmłodszej miliarderki w historii. Celebrytka pobiła w ten sposób Marka Zuckerberga, który zajmował tę pozycję od 11 lat. Oprócz bycia bizneswoman, Kylie Jenner wraz z partnerem Travisem Scottem zajmuje się teraz wychowywaniem ich rocznej córeczki Stormi.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

thank you @forbes 💜

Post udostępniony przez Kylie (@kyliejenner)


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: instagram