Śląsk przegrywa u siebie z Wisłą Kraków 0:1. Zabrakło jak zwykle skuteczności i odrobiny szczęścia.

Po raz pierwszy w tym sezonie trener Tadeusz Pawłowski w wyjściowym składzie postawił na dwóch napastników – Marcina Robaka i Arkadiusza Piecha. Śląsk zaczął to spotkanie bardzo ofensywnie, ale to Wisła wiodła prym na boisku. Już na początku meczu zamknęła WKS na ich połowie. Starała się konstruować kolejne akcje w ofensywie. Za każdym razem z opresji gospodarzy wyprowadzał Jakub Słowik, który we wrocławskiej bramce jest niezastąpiony. Śląsk wymieniał ładne podania, jego gra wyglądała momentami bardzo dobrze. Co z tego, jeśli po raz kolejny nie miało to przełożenia na okazje bramkowe. W 26. minucie spotkania dobrą sytuację miał Robak, ale aktywny w obronie Maciej Sadlok nie dał się zwieść. Na przerwę po pierwszej połowie zespołu schodziły z bezbramkowym remisem na koncie.

Na drugą część meczu piłkarze wyszli w takim samym składzie. Bardzo aktywny we wrocławskiej ofensywie był Mateusz Cholewiak. Miał kilka dobrych okazji do strzelenia gola na miarę zwycięstwa w tym spotkaniu. W drugiej połowie Śląsk grał bardzo mocno w obronie, co skutkowało kilka żółtymi kartkami. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania obie drużyny zaczęły wprowadzać rezerwowych. We wrocławskiej drużynie pojawił się młody Damian Gąska, Maciej Pałaszewski oraz Mateusz Radecki. Żadna z tych zmian nie dała wymiernego efektu. Radecki nie wykorzystał sytuacji w 85. minucie spotkania. Co natychmiast się zemściło. Kilka minut później bramkę na wagę trzech punktów strzelił Zdenek Ondarsek. Potem Farshad miał okazję do wyrównania, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Po raz kolejny Śląsk grał lepiej, ale nie zdołał tego dowieść. Przegrał z Wisłą Kraków 0:1.

W następnym meczu WKS zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w piątek – 14 września. Co oznacza, że czekają nas derby Dolnego Śląska.

Śląsk Wrocław- Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak – Farshad, Chrapek (75′ Pałaszewski), Łabojko (72′ Radecki), Pich (85′ Gąska) – Piech, Robak. Trener: Tadeusz Pawłowski
Wisła Kraków:Lis – Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Basha, Kort (64′ Halilović), Kostal (71′ Wojtkowski), Boguski – Imaz (90′ Arsenić), Ondrasek. Trener: Maciej Stolarczyk