Piłkarzy Śląska Wrocław czeka drugi mecz w tym tygodniu. Po poniedziałkowym zwycięstwie w derbach Dolnego Śląska, muszą skupić się na kolejnym rywalu. Przed nimi spotkanie z wymagającym przeciwnikiem – Piastem Gliwice.

Wrocławianie 2:0 pokonali Zagłębie Lubin w debrach Dolnego Śląska. Był to nie tylko odwet za porażkę w poprzednim starciu tych drużyn, ale także pozytywny impuls po przegranej 0:1 z Wisłą Kraków. Zwycięstwo nad Miedziowymi, piłkarze WKS-u zapewnili sobie, doskonale wykorzystując stałe fragmenty gry.

Kluczem do lepszej gry są ciężka praca, dyscyplina i jedność w zespole oraz sztabie. Robimy to, co wcześniej, ale rzeczywiście więcej czasu poświęcamy taktyce, a efektem jest mniej traconych bramek. Znajdujemy się w takiej sytuacji, że musimy wygrywać, punktować. Nie patrzymy, jaki przeciwnik jest przed nami, po prostu musimy zdobywać punkty, a nie kalkulować – mówi Igors Tarasovs, zawodnik Śląska.

Śląsk nie miał jednak zbyt wiele czasu na radość z wygranej, bowiem w tym tygodniu czeka ich jeszcze wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice. Zespół Waldemara Fornalika zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli, a na wiosnę przegrał tylko z Cracovią, pokonując przy tym Lecha i Arkę.

Oczywiście lepiej byłoby, gdyby przerwa była dłuższa. Nie mam jednak na to wpływu, za to staram się patrzeć optymistycznie. Po wygranych derbach nastroje w zespole są bardzo pozytywne – dodaje Vitezslav Lavicka, trener Śląska.

W obliczu tak krótkiej przerwy (3 dni), wrocławianie starali się jak najlepiej zregenerować, mieli też tylko jeden trening przygotowujący do spotkania z Piastem. Do dyspozycji trenera Lavicki są wszyscy zawodnicy, żaden z nich nie ma też problemów zdrowotnych. Co więcej, do gry wraca również Farshad Ahmadzadeh, który w poprzedniej kolejce pauzował za żółte kartki.

Wiemy, że przed nami mecze z drużynami z góry tabeli, ale doświadczenie nauczyło mnie i staram się to również przekazywać drużynie, że najważniejszym meczem jest ten najbliższy. Dlatego koncentrujemy się na meczu z Piastem, w taki sposób, by nawiązać do poprzedniego zwycięskiego pojedynku. Zdajemy sobie sprawę, że Piast ma dobrą drużyną i nie przez przypadek znajduje się w tabeli tak wysoko. Zespół prowadzi bardzo dobry trener i u siebie rzadko traci punkty. Tym bardziej jest to dla nas większe wyzwanie – mówi szkoleniowiec.

Po ostatniej kolejce dwóch piłkarzy Śląska – Marcin Robak i Lubambo Musonda – zostali wybrani do najlepszej jedenastki. Jeśli utrzymają dyspozycję z poprzedniego spotkania, mogą zaprowadzić swój zespół do kolejnego zwycięstwa.

Początek spotkania w piątek 1 marca o godz. 18:00. Mecz będzie transmitowany na kanale Eurosport 2.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Ola Sopuch