Od zakończenia poprzedniego sezonu trwa przebudowa wrocławskiego zespołu. Nową zawodniczką Ślęzy Wrocław została Chorwatka – Lea Miletić. Oprócz niej, kontrakt z klubem mają podpisany Marissa Kastanek i Terezia Palenikova. 

Nowa koszykarka Ślęzy w sierpniu kończy 23 lata. Gra na pozycji silnej skrzydłowej i mierzy 185 cm wzrostu. Zanim wyjechała z Chorwacji zdobyła tytuł MVP sezonu zasadniczego tamtejszej ligi, a także finał krajowych rozgrywek.

Jest także reprezentantką Chorwacji. W trzech spotkaniach kwalifikacyjnych przeciwko Szwecji, Włochom i Macedonii do przyszłorocznych mistrzostw Europy spędziła na boisku 36 minut. W poprzednim sezonie występowała w barwach włoskiego Treofan Battipaglia. Rozegrała 21 spotkań, w których zdobywała średnio 8,4 punktu i 4,6 zbiórki.

– Przejście do Ślęzy to dla mnie krok naprzód w karierze. Myślę, że polska liga jest lepsza od włoskiej, a z kolei włoska jest zdecydowanie lepsza od chorwackiej – mówi Lea Miletić, nowa skrzydłowa wrocławskiego klubu.

Oprócz Chorwatki, ważny kontrakt mają Marissa Kastanek, która niedawno otrzymała polski paszport i również nowy nabytek – Terezia Palenikova. Pewne natomiast jest to, że w barwach Ślęzy Wrocław w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy Agnieszki Kaczmarczyk i Kourtney Treffers.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław