Wielka wystawa LEGO znów na Stadionie Miejskim we Wrocławiu! Już od 17 listopada będzie można zobaczyć niesamowite budowle m.in. ludzkie ciało, podobiznę Roberta Lewandowskiego albo wielkie westernowe miasteczko!
Świat Gwiezdnych Wojen, ciekawa lekcja biologii, ważne historyczne wydarzenia, roboty czy największy samolot na świecie – te i wiele innych niesamowitych konstrukcji będzie można zobaczyć już od 17 listopada na Stadionie Wrocław! 3 miesiące pracy 15 osób, miliony klocków i długie godziny spędzone nad projektami zaowocowały największą w Europie wystawą budowli z klocków LEGO. Prawie 100 makiet zostało umieszczonych w dwóch strefach o łącznej powierzchni 1700 m2.

– Od 4 lat zbieramy klocki lego i budujemy z nich ciekawe rzeczy. Teraz otwieramy 39. wystawę LEGO, natomiast we Wrocławiu to wydarzenie odbywa się po raz drugi. To jest totalnie nowa ekspozycja. Główne idee, jakie nam przyświecają to bawić i uczyć – mówi Rafał Szymański, organizator.

Całość dzieli się na dwie części na Wystawę Niezwykłych Budowli oraz Funk Park, gdzie dzieci w każdym wieku będą mogły wykazać się kreatywnością i stworzyć swoje własne budowle np. z klocków  Duplo czy grać w gry LEGO na Play Station 4. Dziewczynki dodatkowo będzie czekać wizyta w bajkowym świecie LEGO Friends.

Wystawa podzielona jest na różne dystrykty, znajdują się tam: rekonstrukcja postaci najwyższego człowieka na świecie – Roberta Waldowa mierząca 272 cm, instrumenty muzyczne, interaktywna mapa Europy, pięć podstawowych układów ciała człowieka, roboty, figurki Star Wars, prezydencki samolot Air Force One w sakli 1:7 oraz Aleja Gwiazd Sportu w skali 1:1, gdzie królować będą m.in. Rober Lewandowski, Agnieszka Radwańska czy Rafał Sonik.

Ważnym punktem imprezy będzie nowo powstała figura Piotra Celebana, piłkarza Śląska Wrocław. Figura ma nie tylko zachwycać, ale również promować klub.

– Piotr pozował w odpowiedniej pozycji i w stroju piłkarskim, aby można było stworzyć model 3D, a później budować. Ważne były detale, jak: numer, sponsor, ważne daty i logo. Nie mogliśmy pominąć również Stadionu Wrocław – tłumaczy Rafał Szymański. – Chcieliśmy oddać hołd tak fajnemu obiektowi i zbudować go z klocków. Poza tym chyba dla Wrocławian to będzie przyjemność oglądać dobrze znany im obiekt zbudowany z LEGO.

– Klockami LEGO bawię się ze swoim dzieckiem, więc to niesamowite uczucie być teraz jedną z takich postaci. To była trudna praca dla budowniczych zrobić taką postać – mówi Piotr Celeban. – To kapitalne uczucie znaleźć się w gronie takich wspaniałych sportowców jak Robert Lewandowski. Jestem z tego powodu naprawdę szczęśliwy.

Wystawa będzie funkcjonować do 28 stycznia 2018 roku w godzinach 10.00 – 20.00. Wyjątkiem jest dzień 19 listopada ze względu na rozgrywający się wtedy mecz. Bilety w różnych cenach można kupić online lub bezpośrednio na stadionie przed wejściem.


Autorzy: Adrianna Machalica i Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: Adrianna Machalica, materiały Stadion Wrocław