Interesujesz się językiem polskim? Kto może o tym opowiadać, jeżeli nie prof. Jan Miodek. Już 17 kwietnia każdy wielbiciel naszego języka będzie mógł posłuchać wykładu profesora Miodka na temat historii języka polskiego.

Jan Miodek – uznany profesor nauk humanistycznych, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członek Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk. Od 1968 prowadzi cotygodniową rubrykę językową Rzecz o języku (Polska. The Times). Jest twórcą i prezenterem programów telewizyjnych: Ojczyzna polszczyzna (1987-2007) i Słownik polsko@polski (od 2009, cotygodniowy). Twórca wielu publikacji, popularyzator języka polskiego i jego poprawnego używania. Profesor doczekał się nawet własnego krasnala z okazji jubileuszu 70-lecia urodzin oraz zakończenia kariery pedagogicznej.

Teraz każdy, głodny wiedzy na temat języka polskiego, będzie mógł udać się na wykład Profesora Miodka Z Miodkiem przez PWr (zorganizowany przez Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej). O tym jak zmieniał się nasz język na przestrzeni lat oraz jaka jest jego historia profesor opowie 17 kwietnia 2018 roku w Strefie Kultury Studenckiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10, w godzinach 19:30-21:00.

Wydarzenie zostanie zwieńczone koncertem jednego z najlepszych zespołów PWr- Quantum Of Jazz. Wstęp wolny dla wszystkich studentów.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: mat. organizatora