Zacięta walka z Włoszkami, pierwsza wygrana z reprezentacją Niemiec i szybkie zwycięstwo nad Tajlandkami. Pierwszy tydzień siatkarskiej Ligi Narodów w wykonaniu pań za nami.

Swoją rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Narodów panie rozpoczęły od przegranej z Włoszkami. Po pięciosetowym pojedynku to rywalki okazały się lepsze. Biało-Czerwone pierwsze dwa sety dały narzucić przeciwniczkom swój styl gry. Gdy na tablicy wyników widniało już dwusetowe prowadzenie dla Włoszek, siatkarki Jacka Nawrockiego zmieniły obraz swojej gry. Na boisku pojawiła się Joanna Wołosz, która ruszyła rozegranie. Cenne oczka dołożyła Malwina Smarzek. To jednak okazało się za mało na wicemistrzynie świata. Niemniej jednak gra Biało-Czerwonych w trzecim i czwartym secie może napawać optymizmem.

Przemówiło doświadczenie

Drugiego dnia, Polki zmierzyły się z Niemkami. Również niewygodny rywali, jednak znajdujący się w zasięgu gospodyń. W wyjściowym składzie mogliśmy już zobaczyć Wołosz i doświadczoną libero – Paulinę Maj-Erwardt. Choć atak rozkładał się dość równo, tak te dwie panie z pewnością zadecydowały o sile Biało-Czerwonych. Po czterech seta to Polki mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa, na które, jak same przyznają, czekały.

Kropka nad i

Ostatniego dnia polskiego etapu rozgrywek stanęły na przeciwko Tajlandii. To spotkanie nie pozostawiło wątpliwości, że Polki w tym sezonie mogą być bardzo groźne. Szybie trzy sety, każdy pod sporą kontrolą gospodyń. Siła ofensywna dobrze rozłożona, co może za niedługo rozbudzić nadzieję polskich kibiców. Wygrana 3:0 z Tajlandkami stawia Biało-Czerwone w dobrym położeniu przed kolejnym, tym razem holenderskim etapem Ligi Narodów. Już w następnym tygodniu o kolejne punkty powalczą z Holenderkami, Brazylijkami i Bułgarkami.