Teatr to świetna okazja, by na moment oderwać się od szarości i chłodu za oknem. W listopadowym repertuarze AST znajduje się nowy spektakl Dziwaczki, a także grany od października Jutro zawsze będzie jutro.

Dziwaczki

Za reżyserię, choreografię, scenariusz i muzykę spektaklu odpowiada Natasza Sołtanowicz. Podczas jego trwania możemy zadać sobie pytanie: jak we współczesnym świecie doświadczyć śmierci w jej codziennym wymiarze? Czy żywi mają wpływ na zmarłych, a martwi na tych żyjących? Stało się to punktem odniesienia w badaniu, jak pamięć o tych, którzy odeszli, oddziałuje na naszą tożsamość. Spektakl postara się odkryć kobiecy wymiar doświadczania straty na podstawie obrzędów żałobnych, a także do figury kobiety lamentującej w trakcie pogrzebu – tzw. dziwaczki. Podstawą widowiska będzie wizualna plastyka ciała i śpiew polifoniczny dziewięciu pań.


Kolejną propozycją AST na listopad jest przedstawienie pt. Jutro zawsze będzie jutro. Na deskach teatru już od października. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym spektaklu, kliknij tutaj.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: Maciej Zakrzewski