Siatkarki ŁKS-u Łódź mistrzyniami Polski. W finale do trzech zwycięstw łodzianki pokonały rywali zza miedzy – Budowlanych Łódź 3:0. Dla ŁKS-u to drugie mistrzostwo Polski w historii. Ostatni raz taki sukces udało mu się osiągnąć w 1983 roku.

Derby Łodzi w finale już same w sobie były sporą niespodzianką. O ile ŁKS-u można było się tam spodziewać, tak obecność Budowlanych jest sporym zaskoczeniem. Zawodniczki Błażeja Kryształowicza wyeliminowały bowiem w półfinale Chemika Police, czyli klub który po mistrzostwo Polski sięgał przez ostatnie pięć lat.

W finale Budowlani jednak nie sprawili już niespodzianki, chociaż początkowo byli stawiani przez bukmacherów w roli faworyta. ŁKS w rywalizacji do trzech zwycięstw wygrał 3:0 i sięgnął drugi raz w swojej historii po mistrzostwo Polski. Ostatni raz miało to miejsce 36 lat temu.

Zwycięstwo łodzianek nie przyszło jednak łatwo. Obie drużyny dostarczyły wielkich emocji, jak na derbowy finał przystało. W pierwszym starciu ŁKS wygrał 3:2, mimo że to ich rywalki dwukrotnie prowadziły w setach. W drugim meczu również było 3:2 dla ŁKS-u, ale tym razem to Budowlani musieli gonić wynik. Ostatni mecz także trzymał kibiców do końca w napięciu. Budowlani dwukrotnie doprowadzali do remisu, ale w tie-breaku trzeci raz z rzędu lepsze były siatkarki Michala Maska.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: instagram.com