We wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych odbędzie się pokaz filmu Alfreda Hitchcocka Lokator, który zostanie zilustrowany graną na żywo autorską muzyką improwizowaną.

Alfred Hitchcock to jeden z najbardziej znanych i cenionych reżyserów w historii kina. Przez lata wypracował swój własny niepowtarzalny styl, który do dziś jest inspiracją dla wielu twórców filmowych. W trakcie swojej długoletniej kariery wyreżyserował aż 53 filmy fabularne m.in. Ptaki, Psychozę czy Cień wątpliwości.

Lokator to pierwszy film Hitchcocka, który odniósł duży sukces komercyjny i był entuzjastycznie przyjęty przez krytyków. To także pierwsza produkcja tego reżysera, w której pojawia się on sam w roli cameo. Lokator jest dreszczowcem, zrealizowanym na podstawie powieści The Lodger autorstwa Marie Belloc Lowndes. Akcja filmu rozgrywa się w Londynie. Po mieście grasuje Mściciel – seryjny morderca, który co wtorek zabija młode, jasnowłose kobiety. Pewnego wieczoru w domu pani Bunting zjawia się tajemniczy nieznajomy, chcący wynająć pokój.

lokator

Pokaz Lokatora z muzyką na żywo oraz atrakcyjną oprawą wizualną odbędzie się 15 marca o godzinie 19:00 w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. Za warstwę muzyczną odpowiadać będą: Dariusz Jackowski, Anastazja Sosnowska oraz Anna Porzyc.

CeTA, Lokator


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcia: Philippe Halsman, materiały prasowe, CeTA