We współpracy L’Orèal Paris i Karla Lagerfelda powstanie kolekcja kosmetyków do makijażu. Będzie łączyć w sobie rock’n’rollowy sznyt mistrza i elegancję francuskiego koncernu kosmetycznego. Premiera planowana jest już na wrzesień tego roku.

Po śmierci mistrza i jednego z najsłynniejszych projektantów XX wieku marka Karl Lagerfeld nie zwalnia tempa. Na czele domu mody Karl Lagerfeld stoi teraz Carine Roitfeld, jedna z najsłynniejszych redaktorek i stylistek, globalna dyrektor mody BAZAAR, a także była przyjaciółka Lagerfelda. A niedawno francuski koncern kosmetyczny L’Oreal Paris ogłosił na swoim Instagramie zapowiedź wspólnej kolekcji z marką Karl Lagerfeld. Współpraca została zainicjowana jeszcze przed śmiercią Lagerfelda. Kolekcja kosmetyków do makijażu ma być utrzymana w klimacie rock’n’rolla, w połączeniu z francuskim stylem. Wszystko to, co kochał i łączył w swoich projektach Karl Lagerfeld. Nie wiadomo jeszcze jakich dokładnie produktów można oczekiwać. Prawdopodobnie będą to cienie do powiek i szminki.

– Dla L’Oréal Paris wszystkie modowe kolaboracje to zaszczyt, ale ten jest szczególnie ważny – mówi dla WWD Délphine Viguier-Hovasse, globalna prezes marki L’Oréal Paris. – Podczas gdy Karl odwrócił hierarchię krajobrazu, aby zdemokratyzować modę, L’Oréal Paris zaangażował się w tworzenie piękna zgodnie z własnymi zasadami i pragnieniami kobiet.Z niecierpliwością czekamy na przedstawienie światu makijażu zrodzonego z tego kreatywnego połączenia: rockowego szyku Karla Lagerfelda i upiększonej wizji piękna L’Oreal Paris – dodaje.

Projektant zawsze nadzorował i dbał o dobór makijażu i fryzur modelek. Do swoich szkiców często wykorzystywał cienie do powiek. Wcześniej już współpracował z markami kosmetycznymi. Dla Sephory stworzył kolekcję Designer Of The Year, a dla perfumerii Douglas zaprojektował linię Modelco Collection.

Karl Lagerfeld

Kolekcja L’Oréal Paris x Karl Lagerfeld ma być dostępna online 20 września 2020 roku. Natomiast do sprzedaży regularnej trafi 27 września 2019, tuż przed rozpoczęciem Paris Fashion Week Spring/Summer 2020.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Instagram