Drugie spotkanie z cyklu Reżyserów Popkultury w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się już 22 listopada. Tym razem jego gościem będzie dr Łukasz Ronduda – reżyser Serca Miłości, którego seans będzie zwieńczeniem prowadzonej przez Kaję Klimek dyskusji. 

Cykl Reżyserów Popkultury to, jak sama nazwa wskazuje, seria spotkań z różnymi reżyserami. Bilety wstępu jedno z nich kosztują 13-16 zł.  Drugie z nich rozpocznie się o 22 listopada o godzinie 20.00. Tym razem gościem będzie Łukasz Ronduda, reżyser filmów takich jak Serce Miłości, czy Performer, który otrzymał w Belinie nagrodę – Think the Award. Poza tym Ronduda jest również kuratorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz doktorem, prowadzącym seminaria m.in. z historii sztuki nie tylko na polskich, ale również zagranicznych uczelniach.

Według programu na spotkaniu poruszony zostanie temat związku pomiędzy kinem a sztuką oraz zacięciu kuratorskim w reżyserii oraz kinofilii. Będzie można również obejrzeć fragmenty audiowizualne, które pozostają inspiracją dla Rondudy oraz jeden z jego filmów, wspomniane wyżej Serce Miłości.Serce Miłości – 22.11.2019r. godz. 20.00
Dolnośląskie Centrum Filmowe

Wyobraźmy sobie parę artystów, którzy są podobni do tego stopnia, że nawet wizualnie trudno ich rozróżnić. Poetka przed debiutem i muzyk, który znany jest również ze swojej sztuki wizualnej. Para, która coraz bardziej walczy ze sobą o autonomię twórczą i osobistą. Niegdyś wszystko było przecież jasne. On nad nią dominował. Ona mu podlegała. Teraz jednak coś się zmienia. Przychodzi czas na emancypację. Na debiut. Na nią. Tylko jak znaleźć równowagę w związku, której nigdy wcześniej w niej nie było?


Autorka: Marta Ziółkowska
Zdjęcia: Materiały Prasowe