Madonna zamierza wydać w tym roku swój 14. album w karierze. Słuchacze będą mogli doświadczyć na płycie mocnego powiewu świeżości, a to wszystko dzięki wyjątkowym kooperacjom i różnorodnym brzmieniom.

Okrzyknięta przez wielu mianem królowej popu Madonna wydaje swój kolejny album w karierze, który będzie nosił tytuł Madame X. Za pośrednictwem mediów społecznościowych piosenkarka opublikowała film promujący jej najnowsze wydawnictwo, pod którym pozostawiła komentarz o treści „Witajcie w świecie Madame X”. Wspomniana postać jest główną bohaterką najnowszego krążka Madonny. Sama artystka opisuje ją jako tajną agentkę, która przemierza świat, by walczyć o wolność i sprawiedliwość, przy okazji regularnie zmieniając swoją tożsamość. Oficjalna premiera albumu wyznaczona jest na 14 czerwca 2019 roku.

Inspiracja Portugalią

Piosenkarka po raz pierwszy wspominała o Madame X w styczniu 2018 roku. Ogłosiła wtedy na swoim Instagramie, że rozpoczęła pracę nad swoim 14. albumem w karierze. Zdradziła również, że ogromny wpływ na jego brzmienie będzie miała muzyka fado. Źródłem inspiracji był zatem gatunek muzyczny wywodzący się z Portugalii, który charakteryzuje się melancholijnym brzmieniem pochodzącym z pieśni jednego wokalisty śpiewanej przy akompaniamencie dwóch gitar.

Ciekawe kooperacje

Pierwszymi piosenkami z nowej płyty Madonny, które zostały opublikowane w Internecie były Medellin z Malumą, Crave z Swaem Lee i I Rise. Każdy z nich brzmi zupełnie inaczej i opowiada inna historię. Ostatnim zaprezentowanym numerem z Madame X jest utwór Future, na którym usłyszeć można jednego z członków hip-hopowej grupy Migos, czyli Quaviousa Quavo Marshalla. Kawałek ten został zaprezentowany także w wersji na żywo podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie.


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcie: musicfeeds.com.au