Rada nadzorcza WKS Śląsk Wrocław SA wybrała nowego prezesa klubu. Został nim Marcin Przychodny, który w przeszłości pracował w komitetach organizacyjnych kilku dużych imprez sportowych. Zastąpił on Michała Bobowca, który sprawował tę funkcję od marca poprzedniego roku. 

Przychodny był prezesem Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. W przeszłości był także członkiem Komitetów Organizacyjnych UEFA EURO 2012 we Wrocławiu oraz Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym rozgrywanego na Polanie Jakuszyckiej. Pełnił również funkcję dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Marcin Przychodny został trzecim prezesem Śląska w ciągu ostatnich czternastu miesięcy. Decyzja rady nadzorczej oznacza, że po dziesięciu miesiącach pracy w klubie odchodzi Michał Bobowiec.

– Moja misja w klubie Śląsk Wrocław dobiegła końca. Uważam, że wychodzę z tarczą. To był okres wytężonej pracy całego zespołu, którym miałem przyjemność zarządzać i za to chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim moim współpracownikom – powiedział ustępujący prezes Śląska. – Niezależnie od zmian w zarządzie nadal jestem kibicem Śląska Wrocław i będę chodził na mecze mojej drużyny.

Pomimo zmiany na stanowisku prezesa, trenerem pierwszej drużyny ma dalej być Jan Urban. W grudniu, po serii trzech meczów bez zwycięstwa, pojawiały się już informacje, że szkoleniowiec straci swoją posadę. Po ostatnim przedświątecznym meczu z Jagiellonią, w którym Śląsk zdobył trzy punkty, plotki o przejęciu jego funkcji przez Dariusza Sztylkę ucichły. W czwartek piłkarze rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy.


Autor: Marcin Obłoza
Foto: materiały prasowe