Po niespełna rocznym piastowaniu stanowiska prezesa Śląska Wrocław, Marcin Przychodny zrezygnował z dalszego prowadzenia klubu. Zastąpi go Piotr Waśniewski, który miał już okazję przechodzić klubem przy Oporowskiej. Na tym nie koniec zmian.

Słabe wyniki w lidze, brak szans na spełnienie zakładanego przed sezonem planu uplasowania się w górnej ósemce ligowej tabeli i kompromitujący koniec walki w Pucharze Polski. To z pewnością najważniejsze powody rezygnacji prezesa Przychodnego ze stanowiska prezesa WKS-u. W czwartek – 6 grudnia wczesnym rankiem poinformował on w oficjalnym piśmie o swojej rezygnacji.


Zaraz po otrzymaniu rezygnacji, Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk przyjął jego decyzję. Na tym z pewnością nie koniec zmian. Nowym prezesem wrocławskiego klubu został Piotr Waśniewski, który w latach 2008 – 2013 współpracował już ze Śląskiem.

Za prezesury Waśniewskiego wrocławski zespół zdobył trzy medale mistrzostw Polski. W 2011 roku wicemistrzostwo, rok później upragnione mistrzostwo, a w 2013 dołożył brąz.

Na dniach ze stanowiskiem pierwszego trenera pożegna się Tadeusz Pawłowski. Weryfikacja pracy jego sztabu szkoleniowego miała nastąpić dopiero po 20. kolejce ligowych rozgrywek. W związku jednak ze stale spadającym poziomem sportowym WKS-u, o dalszym prowadzeniu przez niego pierwszej drużyny Śląsk, nie może być mowy.

W piątek – 7 grudnia o 20:30 wrocławscy piłkarze powalczą na wyjeździe z Lechem Poznań. Jeśli do tego czasu nie zapadną żadne decyzje, z pewnością będzie to ostatni mecz Pawłowskiego w roli szkoleniowca.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław