Po blisko dziesięciu sezonach pracy Marek Solarewicz odchodzi z wrocławskiego klubu. Na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpi go dotychczasowy asystent Wojciech Kurczyński. 

Marek Solarewicz z wrocławską drużyną był związany od 2009 roku. Wtedy jeszcze jako drugi trener, a także statystyk. Niewielu wie, że wcześniej także współpracował z siatkarską Gwardią Wrocław, Cuprum Lubin czy Victorią PWSZ Wałbrzych. Od sezonu 2011/2012 objął stanowisko pierwszego trenera. Dziś po prawie dziesięciu latach żegna się z zespołem #VolleyWrocław.

– Po 10 latach pracy w #VolleyWrocław podjąłem decyzję o zmianach. Czas na nowe wyzwania. Bardzo dużo się tutaj nauczyłem, otrzymując świetne warunki do pracy i rozwoju, które wykorzystam w dalszej pracy trenerskiej – mówi Marek Solarewicz, dotychczasowy pierwszy trener #VolleyWrocław.

Solarewicz na stanowisku trenerski zastąpi Wojciech Kurczyński. W przeszłości także związany z Gwardią Wrocław, a od 2012 roku sprawujący funkcje statystyka Impela Wrocław.

– Szczerze mówiąc zanim taka propozycja padła, to już podjąłem decyzję. Przed spotkaniami z prezesem Grabowskim rozważałem jeszcze jedną ofertę na stanowisku pierwszego trenera. Jednak na wstępie zaznaczyłem, że w przypadku, gdy będzie możliwość pracy jako pierwszy trener #VolleyWrocław, to taką ofertę traktuję priorytetowo – przyznaje Wojciech Kurczyński, trener #VolleyWrocław.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław