Marshmello jako pierwszy DJ w historii dał w pełni multimedialny koncert na żywo za pośrednictwem gry Fortnite. W zabawie mógł wziąć udział każdy, ponieważ dostęp do wydarzenia był całkowicie darmowy. Na uczestników eventu czekały różnego rodzaju upominki.

Christopher Marshmello Comstock to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów muzycznych na świecie. Komponuje on utwory w klimatach elektronicznej muzyki tanecznej. Amerykanin współpracuje także z hip-hopowym przemysłem muzycznym – stworzył podkłady muzyczne dla raperów takich jak Lil Peep, Roddy Rich czy Logic. 2 lutego o godzinie 20 czasu polskiego Marshmello wystąpił na specjalnie przygotowanym evencie w grze Fortnite. W lokacji o nazwie Przyjemny Park (Pleasant Park) „wybudowano” scenę, na której Comstock wystąpił osobiście w towarzystwie kolorowych wizualizacji oraz efektów specjalnych. Dla osób, które nie mogły oglądać eventu na żywo, Epic Games przygotowało niespodziankę – powtórka koncertu odbyła się o godzinie 8 czasu polskiego.

Największe hity w Przyjemnym Parku

DJ podczas swojego występu przez cały czas utrzymywał kontakt z publicznością. Wołał ze sceny do graczy, zachęcał do wspólnej zabawy. Podczas koncertu można było usłyszeć najsłynniejsze hity młodego artysty, m.in. Everyday, Happier czy Alone. Uczestnicy zabawy otrzymali dostęp do specjalnych wyzwań sezonowych, dzięki czemu mogli bezpłatnie odblokować graffiti, taniec oraz zbierak nawiązujące stylistyką do postaci Marshmello. W czasie trwania eventu w sklepie z przedmiotami można było kupić ekskluzywną skórkę do postaci przypominającą charakterystyczny strój Comstocka, lotnię z jego logiem oraz limitowane tańce, które w trakcie używania odtwarzają w tle najbardziej znane utwory DJ-a.

„Thank you guys for making history with me”

Występ Marshmello to pierwszy tego typu przypadek w historii rozrywki elektronicznej. Nigdy wcześniej nie zorganizowano podobnego przedsięwzięcia na tak dużą skalę. Koncerty różnego typu w grach komputerowych są dosyć powszechnym zjawiskiem, jednak w tym przypadku gracze mieli do czynienia ze znanym na całym świecie DJ-em, który poprowadził oficjalny, profesjonalnie zorganizowany koncert. Jest to gratka zarówno dla fanów artysty jak i zapalonych graczy Fortnite’a. Event ten bez wątpienia przyczynił się do odświeżenia rozgrywki oraz zachęcił nową grupę ludzi do spróbowania sił w tej niezwykle popularnej grze battle royale.


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcia: Fortnite, Twitter, Michał Krawczyk