Teatralna wiosna zaczyna się na wesoło, bowiem ATM Scena na Bielanach proponuje w marcu komedie oraz spektakl dla dzieci. Miłośnicy teatru nie powinni tego przegapić. Szykują się wielcy aktorzy i dobra zabawa.

Czworo do poprawki

Komediodramat o tym, że zawsze można się zakochać na nowo we własnej żonie, albo we własnym mężu. Bohaterowie spotykają się w pensjonacie. Wśród nich jest starsze małżeństwo, próbujące ratować rozpadający się związku, a także pełna namiętności młoda para, która na łonie natury pragnie począć dziecko. Każda z tych par ma inne problemy, jednym i drugim trudno się ze sobą dogadać. Jaki będzie finał tego spotkania? I kto w kim się zakocha? Na scenie zobaczymy: Katarzynę Herman, Agnieszkę Sienkiewicz, Piotra Machalicę oraz Marcina Korcza. Spektakl wyreżyserowała Agnieszka Barańska, a zobaczyć go będzie można już 9 marca w godzinach: 19:30 oraz 22:30. Bilety w cenie 120-130 zł, dostępne online.

Zaczytana Kraina

Historia rodzeństwa – Leny i Julka,  którym książki nie służą tylko do czytania. Dzieci układają z nich tunele, konstruują forty i mury obronne, a także budują wieże. Pewnego razu, podczas zabawy poznają dwóch tajemniczych bohaterów bajek. Nowi przyjaciele wprowadzają rodzeństwo w świat wyobraźni i pokazują, jakie skarby można ukryć za zwykłymi opowieściami. Historia nastraja pozytywną energią, a także ma zachęcić młodszych widzów do częstszego czytania książek. Reżyserem Zaczytanej Krainy jest Katarzyna Baraniecka (która także pełni opiekę choreograficzna), na podstawie scenariusza Magdaleny Zarębskiej. W spektaklu występują: Lucyna Wróbel, Klaudia Kąca-Jasic, Krzysztof Brzazgoń oraz Wojciech Gabryś. Ceny biletów na spektakle weekendowe wynoszą 18 zł, a na tygodniowe 30 (normalny) i 25 (ulgowy). Przedstawienie można obejrzeć w dniach: 17 marca (13:00), 19, 21 marca (9:30 i 11:00).

Złodziej

Spektakl w reżyserii Cezarego Żaka, autorstwa jednego z najpopularniejszych brytyjskich pisarzy Erica Chappella. Późnym wieczorem, w domu za miastem, na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Nie jest to jednak przypadkowy włamywacz. Złodziej (o całkiem miłym usposobieniu), przeszukując dom, poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją – psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Na scenie zobaczymy: Renatę Dancewicz, Izę Kunę, Cezarego Żaka, Rafała Królikowskiego oraz Leszka Lichotę. Bilety w cenach: 110-130 zł. Przedstawienie będzie grane w dniach: 23 marca (17:00 oraz 20:00), 24 marca (17:00).


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: oficjalna strona ATM, Jacek Poremba