Tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej do I drużyny Śląska Wrocław dołącza młode wzmocnienie prosto z Legii Warszawa. Mateusz Hołownia został nowy obrońcą WKS-u.

Piłkarze Śląska Wrocław niedawno wrócili z obozu przygotowawczego, który odbył się w Turcji. Już 9 lutego powrócą do ligowych zmagań w asyście nowego trenera – Vitezslava Lavicki i kilku nowych zawodników. Oprócz Krzysztofa Mączyńskiego i Lubambo Musondy do zespołu dołączył 20-letni obrońca – Mateusz Hołownia.

Mateusz to młody, bardzo ciekawy zawodnik. Lubi grać ofensywnie. Idealnie pasuje do sposobu gry preferowanego przez trenera Lavički. Liczę, że szybko zaaklimatyzuje się w drużynie, będzie ważną częścią zespołu i pomoże nam w odnoszeniu zwycięstw – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska.

Hołownia pochodzi z Białej Podlaskiej i jest uważany za jednego z najzdolniejszych bocznych obrońców w kraju. Zaczynał gdy miał 13 lat w juniorskich drużynach Legii. W pierwszym zespole debiutował trzy lata później. W minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem I-ligowego Ruchu Chorzów. Na zapleczu Ekstraklasy zagrał w 29 spotkaniach, zdobywając trzy bramki. W swojej dotychczasowej karierze rozegrał ponad 30 spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Do Śląska trafił na 1,5 roczne wypożyczenie.

Mam za sobą sezon regularnej gry w I lidze i chciałabym teraz przeskoczyć na wyższy poziom i występować w Ekstraklasie. Śląsk to duży klub, z pięknym stadionem, w ciekawym mieście. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli cieszyć się z dobrych wyników Śląska – komentuje Mateusz Hołownia, nowy zawodnika Śląska Wrocław.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław