Kino Nowe Horyzonty zaskakuje po raz kolejny. Tym razem organizuje pokaz filmu Juliusz, w czasie którego odbędzie się spotkanie z Wojciechem Mecwaldowskim – odtwórcą tytułowej roli.

Już w tę niedzielę, 20 stycznia w Nowych Horyzontach, odbędzie się spotkanie, które może zainteresować miłośników polskiego kina. Poza tym, że odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć Juliusza Aleksandra Pietrzaka, to po seansie czeka ich spotkanie z Wojciechem Mecwaldowskim. Co ciekawe, film zostanie odtworzony z audiodeskrypcją oraz napisami dla niesłyszących. Odbędzie się to w ramach cyklu Adapter, który ma za zadanie ułatwić osobom niesłyszącym odwiedzanie Nowych Horyzontów.

Sam Juliusz jest filmem, którego scenariusz napisany został m.in. przez Abelarda Gizę i Kacpra Rucińskiego. Opowiada on o młodym nauczycielu plastyki, Juliuszu (Wojciech Mecweldowski), którego ojciec (Jan Peszek) pomimo dwóch zawałów nadal nie potrafi o siebie zadbać. Starszy mężczyzna jest bowiem ekscentrycznym, wiecznie imprezującym artystą-malarzem, który cały czas gra na nerwach swojego poukładanego syna. Dopiero pojawienie się Doroty (Anny Smołowik), beztroskiej lekarz weterynarii, daje mu nadzieję na zmianę tego stanu rzeczy. Pytanie tylko, czy ta znajomość naprawdę wyjdzie mu na dobre?


Tekst: Marta Ziółkowska
Zdjęcie: screen YouTube