Enes Meral, znany szerszej publiczności pod pseudonimem Mero, to młody artysta hip-hopowy, który w błyskawicznym tempie zdołał podbić europejski rynek muzyczny. Jego najnowszy krążek „YA HERO YA MERO” znajduje się obecnie na topowych miejscach list przebojów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Enes Mero Meral to niemiecki raper tureckiego pochodzenia, który szturmem podbił serca fanów hip-hopu w całej Europie. W przeszłości tworzył filmiki na Instagramie, w których pokazywał swoje rapowe umiejętności. W bardzo krótkim czasie zyskał rzesze fanów, co pozwoliło mu rozpocząć profesjonalną karierę muzyczną. Dzięki współpracy z Icebergiem (producentem muzycznym tworzącym podkłady m.in. dla Eno, Dardana, Capo czy Xatara), zrealizował swój debiutancki krążek YA HERO YA MERO.

ya hero ya mero

Heut ist es mein Beruf, doch bleibt mein Hobby, Hobby

Meral wyróżnia się orientalnym brzmieniem wokalu oraz niezwykłymi umiejętnościami technicznymi. Klip do singla Baller los został odtworzony w serwisie YouTube ponad 64 miliony razy a kawałek Hobby Hobby w 24 godziny po premierze był najczęściej słuchanym utworem w Niemczech na platformie Spotify. Single promujące najnowsze wydawnictwo artysty z Rüsselsheim podbiły listy przebojów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii zajmując pierwsze miejsca w notowaniach GfK Entertainment Charts, Ö3 Austria Top 40 oraz The Swiss Hitparade.

Gibt Leute, die gar nicht geglaubt haben; Dass dieser Mero jetzt endlich zerbombt

Kariera młodego Niemca dopiero się zaczyna, mimo tego już teraz jego popularność w mediach społecznościowych robi spore wrażenie. Oficjalny kanał Mero na YouTube subskrybuje 1,2 miliona użytkowników serwisu, profil na Instagramie śledzi 1,6 miliona followersów, natomiast profil na Facebooku lubi 24 tysiące osób.


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcia: YouTube, Oficjalna okładka albumu