Pizza to jedno z najlepszych i najsmaczniejszych dań na świecie.  Myślimy o niej w domu,  w tramwaju, na wykładzie, stojąc w korku, w kolejce do dziekanatu, idąc na uczelnię. Cóż dziwnego – codziennie bowiem jest sprzedawanych na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. Dlaczego o tym? 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy.

W gronie przyjaciół zawsze bywa tak, że pizza jest na tyle dobra, że zjadłbyś ją całą. Ale my wszyscy dobrze wiemy: takie zachowanie jest niepoprawne i niekulturalne. Więc co możemy zrobić, aby być szczęśliwym i nie zostać przyłapanym na zbrodni? Z pomocą przychodzi Youtube.

Z pizzą jest lepiej

Zamawiając pizze na domówkę zawsze natykamy się na jeden problem, dobór smaków.  Więc pamiętaj o tym, że przyjaciele odejdą a pizza zostanie!

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Ukochana

Zakładamy, że imię twojej ukochanej to Margherita. Oto kilka pięknych wierszyków, po których będzie się czuć szczęśliwa.  A rozmowy na temat: „Dokąd zmierza nasz związek?” – zostaną przeniesione na później.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Chciałbym jej raz jeszcze

Spojrzeć w oliwkowe oczy

Nadgryźć lekko pulchny brzeg

Łapać zapach jej uroczy

Jaka jest wierszyka treść?

KAWAŁ pizzy chce dziś zjeść!

 

Pizza ma w sobie miłość

i nie spowija jej żadna zawiłość!

Miłość ludzi, którzy ją spróbowali

i od razu pokochali.

Miłość Włochów którzy ją stworzyli

– tam zakochani Romeo i Julia żyli!

Takie piękno, taki smak,

 smutno mi gdy pizzy brak.

Ona szczęście ma w sobie,

smakuje każdej osobie.

Taka to już pizza wspaniała,

żeby każda osoba na Ziemi ją kochała!

Pizza a dieta

Pizza zawsze przyjdzie z ratunkiem, ona nigdy nie mruga. Jak tylko postanawiasz zmierzyć się z największym wrogiem życia – dietą, w tym samym momencie pizza na skrzydłach miłości przyleci i Cię uratuje. By już nigdy nikt was nie rozłączył.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Docenianie czasu

Pizza uczy różnych rzeczy: wytrwałości, pomyślności a także doceniania czasu. Pamiętasz   jak liczyłeś sekundy od momentu zamówienia do przyjazdu dostawcy? Otóż to.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

W tym przepięknym i tak ważnym dla nas wszystkich dniu życzymy dużo smacznej, radosnej, gorącej i taniej pizzy.


Autor: Marina Hrabovska
Zdjęcia: pexels.com, memy.pl, kwejk.pl