Szczęście to jedno z najważniejszych uczuć w naszym życiu. Codziennie staramy się szukać pozytywów i  robić rzeczy, które sprawiają nam przyjemność. Z okazji Dnia Szczęścia – 20 marca chcemy przedstawić top 5 dobrych książek o szczęściu.

  1. Hygge. Klucz do szczęścia. Meik Wiking

Zimna, brzydka, deszczowa pogoda. Wiesz, że to wszystko można poprawić tylko jednym kubkiem gorącej herbaty, ulubioną książką i wygodnym swetrem. Hygge – to filozofia szczęścia. Ona uczy nas doceniać pozytywne momenty spędzone w gronie najbliższych. Hygge – to styl życia, czyli smaczne jedzenie, mili ludzie, ciekawe zajęcia, domowa atmosfera, małe życiowe radości i wielkie szczęście. Ta książka jest dziełem sztuki pod względem estetycznym. Prosty i humorystyczny język, codzienne życiowe przykłady i zdjęcia, które momentalnie przenoszą cię do innego wymiaru.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia

2. Jesteś cudem. Regina Brett

Każdy codzienny miły gest: pomoc koleżance w zmywaniu naczyń, uśmiech dla nieznajomego na ulicy, podzielenie się książką z siostrą – czyni cię wyjątkową osobą. Cieszysz się z takich słów, prawda? Najważniejsze jest to, że nasze życie składa się z małych przyjemności, i jeżeli sami się nie nauczymy tego doceniać, to żaden kwiatek nam nie poprawi humoru. W książce Jesteś cudem Regina Brett przedstawia 50 małych lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym. Drogi czytelniku, odważ się być szczęśliwym.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia

3. Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! Nick Vujicic

Nigdy w życiu nie widziałam bardziej radosnej i odważnej osoby od Nicka. To prawdziwy i niewytłumaczalny cud. Nick niesie w świat współczucie, miłość i wsparcie. Angażuje się w działalność charytatywną, a równolegle kieruje własną firmą, prowadzi szkolenia biznesowe, przemawia na międzynarodowych konferencjach i spotyka się z głowami państw. Jest dobrym przyjacielem, świetnym ojcem czwórki dzieci i jednym z najlepszych  mówców motywacyjnych, który na swoim przykładzie uczy tego, że wszystko jest możliwe.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia

4. Moc pozytywnego myślenia. Peale Norman Vincent

Jesteś z natury pesymistą i chcesz zmienić swoje życie? W pierwszej kolejności przychodzą ci do głowy czarne scenariusze, a jak ktoś mówi ci komplement szukasz powodu, dlaczego to powiedział? Sami jesteśmy twórcami tego, co dzieje się w naszym życiu. Pozytywne myślenie – to najlepszy lek na każdą bolączkę. Jeżeli myślisz, że nie da się nic zmienić, a każda nowa próba będzie tylko rozczarowaniem to ta książka jest dla ciebie.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia

5. Na Tropie Szczęścia. Daniel Gilbert

Jeżeli sądzisz, że wiesz, co to znaczy być szczęśliwym, po przeczytaniu tego dzieła przestaniesz być tego pewny. Błyskotliwie napisana książka, uwzględniająca najnowsze odkrycia psychologii, filozofii i neurologii. Jej autor – profesor Harvardu, w bezlitosny, lecz dowcipny sposób rozprawia się z naszymi złudzeniami na temat szczęścia. Minęło prawie siedem lat odkąd wydano Na Tropie Szczęścia, a książka Daniela Gilberta do dziś pozostaje jedną z najbardziej inspirujących i najlepiej popartych naukowo odpowiedzi na pytanie, czym jest szczęście. Gilbert nie daje czytelnikowi żadnej recepty, nie mówi, jak trzeba żyć. Dostajemy cenną pomoc w zrozumieniu własnej psychiki i odpieraniu zdradliwych podszeptów wyobraźni.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia


Autor: Marina Grabowska
Zdjęcia: instagram.com, pexels.com