Koszykarze Śląska Wrocław przegrali bardzo ważne spotkanie w kontekście awansu do play-offów. WKS uległ Siarce Tarnobrzeg na wyjeździe 71:73. Dla podopiecznych Radosława Hyżego była to już 13 porażka w sezonie.

Dla Śląska było to niesłychanie ważny mecz, ponieważ Siarka jest im bezpośrednim rywalem w walce o czołową „ósemkę”. Niestety po tej porażce rywale nieco odjechali w tabeli. Na boisku było widać, że grają sąsiadujące ze sobą drużyny. Przez całe spotkanie wynik oscylował wokół remisu i żadna drużyna nie mogła wywalczyć większą przewagę.

Początek rywalizacji nie należał do najciekawszych. Oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem punktów, a także gra była bardzo rwana i mieliśmy sporo strat. Goście zdobyli tylko 14 punktów w I kwarcie, chociaż po 10 minutach tracili tylko cztery punkty do gospodarzy. W kolejnej części meczu celowniki koszykarzy Śląska mocno się poprawiły, w efekcie rzucając 27 punkty i schodząc na przerwę na tablicy wyników widniał remis.

Po przerwie na parkiecie rządził Aleksander Dziewa, który zdobył aż 13 z 16 „oczek” Śląska w tej kwarcie! Mimo fantastycznej postawy środkowego WKS-u gospodarze przed ostatnią częścią gry minimalnie prowadzili (58:57). Ostatnia kwarta, a szczególnie końcówka meczu była dramatyczna! Jak przez cały mecz, wynik oscylował wokół remisy. Na 47 sekund przed końcem rywalizacji dla Siarki trafił Paweł Nowicki. Chwilę później punktów Dziewy nie zaliczyli sędziowie, ale i tak Śląsk miał los w swoich rękach. Na zwycięski rzut albo doprowadzenie do dogrywki podopieczni Radosława Hyżego mieli 9 sekund. Rzucać za 3 punkty zdecydował się Jakub Musiał, jednak piłka nie wpadła do kosza i tym samym Siarka Tarnobrzeg mogła się cieszyć z dziesiątej wygranej w tym sezonie.

Siarka Tarnobrzeg – WKS Śląsk Wrocław  73:71 (18:14, 23:27, 17:16, 15:14)

Siarka: Nowicki 15, Niedźwiedzki 13, Długosz 12, Czyżnielewski 11, Rypiński 10, Gazarkiewicz 7, Stanios 5, Pabianek 0.

Śląsk: Dziewa 21, Michałek 10, Bluma 9, Grzeliński 9, Ratajczak 8, Musiał 5, Pławucki 4, Żeleźniak 3, Stawiak 2, Kutta 0.

Autor: Marcin Małyszka