Po trzech szybkich setach polskie siatkarki pewnie pokonały reprezentację Hiszpanii, awansując do ćwierćfinału mistrzostw Europy. O strefę medalową zawodniczki Jacka Nawrockiego powalczą z Niemkami.

Po dwóch zaciętych meczach przeciwko Belgijkom i Włoszkom, przyszedł czas na walkę o ćwierćfinał. Tam na Polki czekały Hiszpanki. Rywal zdecydowanie w zasięgu Biało-Czerwonych. Od początku spotkania to zawodniczki trener Jacka Nawrockiego dyktowały twarde warunki gry. Na skrzydle dobrze sobie radziła Natalia Mędrzyk, która mocno odciążyła Malwinę Smarzek-Godek, kończąc z 47-procentową skutecznością w ataku.

Na środku siatki coraz lepiej za to prezentuje się Klaudia Alagierska, która zastąpiła doświadczoną Zuzannę Efimienko-Młotkowską już w starciu przeciwko reprezentacji Włoch. Środkową cechuje spora dynamika ruchu, której nieco brakuje poprzedniczce.

Rywalki popełniały zbyt wiele błędów po swojej stronie siatki, a Polki cały czas kontrolowały przebieg tego meczu, zachowując zimną krew w końcówkach setów. Choć z przyjęciem cały czas mają drobny kłopot, to po trzech partiach one schodziły z boiska zwycięsko, jednocześnie meldując się w ćwierćfinale mistrzostw Europy.

Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych będą Niemki, mecz już w środę – 4 września.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Instagram