Polskie siatkarki przegrały walkę o brąz mistrzostw Europy, ulegając Włoszkom 0:3. Wyraźnie lepszy rywal nie pozostawił cienia medalowej wątpliwości.

Przegrana w półfinale z Turczynkami oznaczała dla Polek walkę o brąz. W meczu o 3. miejsce na siatkarki Jacka Nawrockiego czekały Włoszki, z którymi wcześniej wygrały 3:2 podczas fazy grupowej.

Tym razem to znów reprezentacja Włoch była faworytem tego spotkania. Od początku ta rola była widoczna także na boisku. To rywalki cały czas kierowały grę, nie dając Polkom dojść do głosu. Począwszy od zagrywki, a kończywszy na świetnej skuteczności w ataku szybko budowały przewagę.

Biało-Czerwonym wyraźnie brakowało sportowych argumentów, którymi mogłyby przeciwstawić się Włoszkom. Słaba dyspozycja w polu serwisowym, nieuważna asekuracja bloku doprowadziły do pozbawienia się medalowej szansy w europejskim turnieju.

Szybkie trzy sety wystarczyły, aby uznać wyższość rywalek i zakończyć mistrzostwa na 4. miejscu. Choć nie udało się zdobyć medalu, to dla tej drużyny i tak jest to spore osiągnięcie po blisko 14 latach kryzysu. Potencjał tych zawodniczek jest niepodważalny, a na wielkie sukcesy przyjedzie jeszcze pora.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Instagram