W przedostatnim spotkaniu fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław będzie miał twardy orzech do zgryzienia. Tym razem siatkarki Marka Solarewicza spróbują przeciwstawić się aktualnym mistrzyniom Polski – Chemikowi Police.

Do tej pory hala w Twardogórze była dla zawodniczek #VolleyWrocław bardzo szczęśliwa. Nie zdarzyło się bowiem, aby wrocławianki musiały tam schodzić z parkietu pokonane. Podtrzymać tę serię będzie jednak bardzo trudno, ponieważ na Dolny Śląsk przyjeżdża drużyna Chemika Police, czyli aktualne mistrzynie Polski, które po ten tytuł sięgnęły już piąty raz z rzędu.

Policzanki w tym sezonie zaledwie dwa razy uznały wyższość rywalek, dzięki czemu zajmują pozycję lidera Ligi Siatkówki Kobiet. Poprzednie spotkanie między tymi zespołami zakończyło się ich pewną wygraną 3:0 i niespodzianką byłoby niepowtórzenie tego rezultatu.

Liderkami Chemiczek Bianka Busa oraz Chiaka Ogbogu. Zawodniczki zdobyły do tej pory najwięcej punktów dla swojego zespołu i to one zapewne będą najbardziej nękać wrocławianki.

#VolleyWrocław oczywiście nie będzie chciał dać się tak łatwo zdominować, ale wygranie przez nie choćby jednego seta wydaję się być bardzo trudnym zadaniem. Początek spotkania już w najbliższy piątek – 1 marca o godzinie 18:00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław