Siatkarze MKS-u Ślepska Suwałki pokonali u siebie Stal Nysa 3:1 i zostali mistrzami I ligi mężczyzn. Zespół trenera Mateusz Mielnika może się teraz ubiegać o prawo startu w PlusLidze. 

Już awans Ślepska do finału był dla wielu sporym zaskoczeniem. W półfinale wyeliminowali najlepszy zespół fazy zasadniczej – Lechię Tomaszów Mazowiecki. W finale przyszło im się mierzyć z kolejnym kandydatem do awansu – Stalą Nysa. Rywalizacja rozpoczęła się od dwóch spotkań w Nysie. Ślepsk wygrał 3:0 oraz 3:1 i niespodziewanie stanął przed olbrzymią szansą na zwycięstwo w całej serii. W Suwałkach, MKS utrzymał dobrą dyspozycję i ponownie pokonał faworyzowaną Stal 3:1.

Ślepsk może się ubiegać o prawo startu w PlusLidze. Żeby awans stał się faktem, suwałczanie muszą spełnić warunki stawiane przez władze ligi i przejść proces weryfikacyjny.

Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął APP Krispol Września, który w finale pocieszenia okazał się lepszy od Lechii Tomaszów Mazowiecki. Gwardia Wrocław zakończyła sezon na ósmym miejscu. Po obiecującym występie w fazie zasadniczej, wrocławianie nie spisali się dobrze w play-off. Z siedmiu rozegranych spotkań nie byli w stanie wygrać ani jednego. Z pierwszoligowymi rozgrywkami żegnają się Olimpia Sulęcin (porażka w play-out z AGH Kraków) i Mickiewicz Kluczbork (porażka z Tauronem AZS-em Częstochowa).

 


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Twitter