Czołowi polscy żużlowcy wystąpią podczas pierwszego Memoriału Tomasza Jędrzejaka. Zawody odbędą się 31 marca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. 

W zawodach wystąpią najlepsi polscy żużlowcy. Do tej pory potwierdzono udział między innymi Jarosława Hampela, Piotra Pawlickiego, Grzegorza Walaska, Krzysztofa Buczkowskiego, Piotra Protasiewicza i Janusza Kołodzieja. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany najbliższej rodzinie Tomasza Jędrzejaka. Organizatorzy i żużlowcy nie pobiorą żadnego wynagrodzenia.

Jędrzejak występował w barwach WTS-u Sparty Wrocław przez dwanaście lat. W tym czasie dwukrotnie zdobywał z klubem drużynowe wicemistrzostwo Polski, a także indywidualne mistrzostwo Polski w 2012 roku. Po śmierci Jędrzejaka, prezes WTS Sparty – Andrzej Ruśko zadeklarował, że we Wrocławiu będzie się odbywał memoriał jego imienia.

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka na symbolicznego krasnala upamiętniającego Jędrzejaka. Figurka miałaby stanąć w pobliżu Stadionu Olimpijskiego i nazywać się „Ogór”. Do tej pory zebrano 2590 złotych z wymaganych 8000 złotych.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Instagram