Okienko transferowe nieuchronnie zmierza ku końcowi, a Śląsk zdążył sprowadzić jeszcze jednego zawodnika. Do drużyny Vitzeslava Lavicki, w ramach transferu definitywnego, dołączył 19-letni pomocnik – Przemysław Bargiel.

Reprezentant kadry do lat 19 (4 mecze, 1 gol) powrócił do Polski po dwuletnim pobycie we Włoszech. W 2017 roku za 350 tys. trafił do AC Milan, który wykupił go z Ruchu Chorzów. Pomimo początkowo dobrych recenzji za grę nigdy nie udało mu się przebić do pierwszej drużyny Rossonerich i zaliczył tylko dwanaście występów w Primaverze 1 (odpowiednik Serie A do lat 19). Nie pomogło także wypożyczenie do drugoligowej Spezii, w której także grał w młodzieżówce. Jeszcze przed wyjazdem chłopak zadebiutował w Ekstraklasie, gdy w wieku 16 lat rozegrał pięć spotkań dla klubu z Chorzowa, którego trenerem był wówczas Waldemar Fornalik. Teraz młody piłkarz powraca do rodzimej ligi, by udowodnić, że niepowodzenia we Włoszech nie zgasiły jego talentu, jakim na pewno dysponuje.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Bargiel to ofensywny pomocnik, który może grać także jako tzw. „ósemka”. Dysponuje przyzwoitymi jak na te pozycje warunkami fizycznymi, gdyż mierzy 179 cm wzrostu. Jako zawodnik urodzony w 2000 roku będzie mógł pełnić rolę młodzieżowca w drużynie. Jego nowy kontrakt obowiązuje przez najbliższe cztery lata. Nowy zawodnik zagra z numerem 27 na koszulce.


Autor: Bartosz Królikowski
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska