W marcu Wrocław stoi pod znakiem mody. W ostatnich dniach centrum handlowe Wroclavia gościło projektantów w ramach Ogólnopolskich Targów Mody Niezależnej Polska Szafa. 

Targi modowe to niepowtarzalna okazja, by poznać nowe marki, osobiście porozmawiać z ich twórcami i przede wszystkim wesprzeć polski rynek. Taką możliwość mieli w dniach 14-16 marca mieszkańcy Wrocławia podczas wydarzenia Polska Szafa.

Na targach zaprezentowało się około 10 wystawców między innymi Dominika Młyńczak, Magda Hasiak, MyAnnie, Piu z ubraniami dla kobiet. Nie zabrakło jednak także stoisk z torebkami, ręcznie wykonywaną biżuterią czy indiańskimi piórkami do wplatania we włosy.

– Wydaje mi się, że warto przyjść na to wydarzenie przede wszystkim, żeby wspierać polską modę, polskich projektantów. Jest tutaj zupełnie coś innego niż to, co można znaleźć w sieciówkach. Są to projekty wyjątkowe. Widać, że włożono w nie serce i bardzo ciężką pracę. Mamy tu głównie naturalne materiały, stoiska z ubraniami ekologicznymi, więc to zdecydowanie lepsza jakość. To są moje pierwsze targi i jestem zadowolona z ich przebiegu – mówi o wydarzeniu Dominika Młyńczak, która we Wroclavii ma swój butik.


Tekst i zdjęcia: Oliwia Rybiałek