Nowa akcja MPK „W MPK obczaję dobre obyczaje” to cykl krótkich animacji mówiących o zasadach dobrego zachowania w komunikacji miejskiej. Ich bohaterem jest Maks, który od niedawna zaczął korzystać z wrocławskiego transportu publicznego. W kolejnych odcinkach poznaje nie tylko, jak zachować się w komunikacji miejskiej, ale także dlaczego.

 – MPK porusza temat obyczajów w transporcie już nie pierwszy raz. Każda kolejna okazja jest dla nas dobra, żeby informować i edukować naszych pasażerów. Tematy się powtarzają, ale przecież zmieniają się ludzie korzystający z MPK, dla których nie zawsze zasady obowiązujące w transporcie zbiorowym są oczywiste. Tu chodzi o poprawę komfortu i wzajemne zrozumienie między pasażerami, ale też między pasażerami a kierującym – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK.

Prosta kreska i zastosowanie, znanych nam z portali społecznościowych, emotikonów pozwalają zrozumieć przekaz bez użycia słów. Pierwszy odcinek jest już dostępny w Internecie, kolejne będą pojawiać się co 2 tygodnie. Spoty zostaną wyświetlone na ekranach w pojazdach komunikacji miejskiej i w mediach społecznościowych.


Autor: Karolina Stachera

Zdjęcie: skan z YouTube