Ostatnie mecze w grze o ćwierćfinał za nami. Do najlepszej ósemki dołączyli Szwedzi i Anglicy, którzy o półfinał powalczą 7 lipca. Harry Kane pewnie utrzymuje fotel lidera klasyfikacji strzelców.

Kolejne spotkania w fazie w pucharowej odsłoniły ostatnie ćwierćfinałowe reprezentacje. Z turniejem w Rosji pożegnała się Szwajcaria i Kolumbia.

Szwecja Szwajcaria 1:0

Od początku spotkania to Szwedzi wiedli prym w akcja ofensywnych, jednak w pierwszej połowie żadna sytuacja nie była w stanie zagrozić szwajcarskiej bramce. Rywale ćwierćfinalistów dysponowali dobrą i solidną obroną. Akcję na wagę awansu sfinalizował Emil Forsberg w 66. minucie po pięknym dośrodkowaniu Oli Toivonena. W doliczonym czasie gry Szwedzi mieli jeszcze okazję na podwyższenie wyniku. Kontratak Martina Olssona nieprzepisowo przerwał Szwajcar – Michael Lang, za co został wykluczony z boiska. Nie zaważyło to jednak na wyniku. Szwedzi awansowali do ćwierćfinału, gdzie zagrają z Anglikami.

AngliaKolumbia 1:1

Chodź to Kolumbia wyszła z pierwszego miejsca w grupie, faworytami tego spotkania byli raczej Anglicy. Tym bardziej, że największa gwiazda kolumbijskiej drużyny – James Rodriguez, oglądał mecz z trybun z powodu kontuzji. Pierwsza połowa upłynęła na ładnych, ale nieskutecznych akcja obu ekip. Po przerwie wynik ruszył niezawodny Harry Kane, który wykorzystał rzut karny. Kolumbia starła się zagrozić angielskiej bramce, ale na próżno. Udało się dopiero w doliczonym czasie. Po rzucie rożnym piłkę głową do siatki skierował Yerry Mina. Dogrywka pokazała, że Kolumbia tanio skóry nie sprzedała. Stwarzała o wiele więcej sytuacji i grała agresywnie w obronie. To jednak nie wystarczyło, żeby uniknąć rzutów karnych. Zaczął Falcao, potem celnie odpowiedział Kane. Pierwsi pomylili się jednak Anglicy, ale potem to Kolumbijczycy dwukrotnie zawiedli. Anglia zameldowała się w ćwierćfinale wygrywając 4:3 w rzutach karnych.

Przed nami już tylko największe emocje, kolejne mecze będą walką o strefę medalową. Trzeba na nie trochę poczekać, bo pierwsze ćwierćfinałowe starcia odbędą się 6 lipca. Zagrają wtedy reprezentacja Urugwaju z Francją o 16:00, a wieczorem Brazylia zmierzy się z Belgami.

Zdjęcia: FIFA.com