Francja zagra w finale Mistrzostw Świata w Rosji! W pierwszym półfinale mundialu pokonała Belgów, którym pozostaje tylko walka o III miejsce. Przeciwnika Trójkolorowych poznamy niedługo. Zwycięzca meczu Anglia – Chorwacja, powalczy z Francuzami o złoty medal i tytuł mistrza świata.

Starcie Francuzów z Belgami było bardzo wyrównane. Oba zespoły stworzyły sobie bardzo dużo sytuacji, po których mogły zdobyć bramkę. Już w 19. minucie pięknym strzałem popisał się Eden Hazard, jednak francuski obrońca był czujny i popisał się świetną interwencją, wybijając piłkę główką na rzut rożny. Po jego wykonaniu, groźny strzał oddał Toby Alderweireld, jednak dobrze obronił go Hugo Lloris. Mecz był zarówno popisem piłkarskich, jak i bramkarskich umiejętności. W 39. minucie strzał Benjamina Pavarda doskonale obronił Thibaut Courtois. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

Wynik w drugiej części otworzył Samuel Umtiti. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Antoine Griezmanna, Umtiti główką posłał piłkę do bramki. Pięć minut później, mogło być 2:0. Francuzi rozegrali bardzo widowiskową akcję, ale strzał ostatecznie skutecznie zablokował belgijski obrońca. Do końca meczu obie drużyny starały się zagrozić bramce rywala. Belgowie byli jednak bezsilni, a Francuzi ostatnie dziesięć minut grali już na czas. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0. Belgia musiała pożegnać się z marzeniami o pierwszym mistrzostwie świata.

Z pary FrancjaBelgia, do finału awansują Trójkolorowi. Ich przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu AngliaChorwacja. Przegrany zaś zagra z Belgami o III miejsce.