Reprezentacja Belgii wygrała z Anglią 2:0 w meczu o 3. miejsce Mistrzostw Świata w Rosji. Dla Belgów jest to pierwszy historyczny medal, który zdobyli na imprezie tej rangi. Strzelcami bramek byli Thomas Meunier oraz Eden Hazard.

Wynik już w 4. minucie otworzył Thomas Meunier. Obrońca Paris Saint Germain świetnie wszedł w pole karne i wykorzystał dobre dośrodkowanie Nacera Chadliego. Blisko podwyższenia wyniku był Kevin De Bruyne, ale przy jego uderzeniu dobrym refleksem popisał się Jordan Pickford. W pierwszej połowie mogliśmy obejrzeć jeszcze dwie bramki. Jednak najpierw swojej sytuacji nie wykorzystał Harry Kane, a po drugiej stronie boiska minimalnie nad poprzeczką uderzył Youri Tielemans.

W drugiej połowie Anglicy nie mieli innego wyjścia i musieli zaatakować. W 70. minucie świetną okazję do wyrównania miał Eric Dier. Pomocniku Tottenhamu przerzucił nawet piłkę nad leżącym już Thibautem Coutois. W ostatniej chwili wybił ją jednak sprzed linii bramkowej Toby Alderweireld i wynik pozostawał bez zmian. Ta sytuacja mogła się zemścić na Anglikach dziesięć minut później, kiedy kolejny raz w tym spotkaniu uderzał Meunier. Jego silny strzał z powietrza świetnie wybronił Pickford i Lwy Albionu wciąż pozostawały w grze. Wynik w 82. minucie ustalił Eden Hazard, któremu przy bramce asystował De Bruyne.

Dla reprezentacji Belgii jest to pierwszy zdobyty medal w historii mistrzostw świata. Do tej pory ich najlepszym wynikiem było 4. miejsce z Mistrzostw Świata w Meksyku w 1986 roku. Wtedy mecz o brązowy medal przegrali z reprezentacją Francji.

Mundial zakończy spotkanie finałowe, które zostanie rozegrane na moskiewskich Łużnikach. W meczu o złoto zagrają reprezentacje Francji oraz Chorwacji. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Autor: Łukasz Leski
Zdjęcia: FIFA.com