Wrocław znów zaskakuje nowymi koncertowymi propozycjami! W najbliższy weekend, mimo chłodu, warto wyjść z domu. Na pewno nie będzie nudno.

Oto nasz subiektywny wybór koncertów na najbliższy weekend:


The Best of Blues – George Dyer Band (19 stycznia)

„The Best Of Blues” to temat kolejnej odsłony cyklu Gitarowe Przeboje Wszech Czasów. Tym razem zagra George Dyer Band. Pojawią się takie utwory jak: „Sweet Home Chicago” i „Hoochie coochie man”, ale nie zabraknie też klasyków takich jak: ” Honey Hush „, ” Shot you down”, ” Stormy Monday „. George Dyer Band to topowi przedstawiciele wrocławskiej sceny bluesowej w składzie: George Dyer (USA), Rafał Biłas (PL), Martin Sanchez (MEX), Maciej Mandrykowski (PL). George Dyer – lider zespołu, urodzony w Kalifornii. Otwierał scenę bluesową w Kenii i Czadzie, wcześniej szlifując swoje umiejętności w Nowym Orleanie, Chicago i San Francisco.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 w Starej Piwnicy. Bilety w cenie 20 zł.


Ryczące dwudziestki (19 stycznia)

Ryczące Dwudziestki (RO 20’s) to tradycyjny męski KWINTET. Spotkanie z zespołem to przede wszystkim  rytmiczne szanty – morskie pieśni pracy. Nie zabraknie również romantycznych ballad. Zespół od 1983 roku koncertuje w Polsce oraz za granicą. Dotychczas spotkał się z uznaniem w takich krajach jak Norwegia, Niemcy, Holandia, Kanada, Stany Zjednoczone Ameryki i nawet Słowacja.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 w Starym Klasztorze. Bilety od 30 do 50 zł.


BETHEL (20 stycznia)

XI Urodziny BETHEL! Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby. Pod koniec 2010 roku zespół wydał swoją pierwszą debiutancką płytę pt: „Muzyka Serc”. Trasa koncertowa DUCHOWA REWOLUCJA 2011 promująca krążek liczyła 83 koncerty. Na koncertach Bethel można kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w Starym Klasztorze. Bilety w cenach 20 – 30 zł.


Ńemy (21 stycznia)

Ńemy właściwie Marcin Niemczyk polski raper, wokalista i producent muzyczny. Zadebiutował w 2006 roku na albumie wrocławskiego rapera L.U.C-a – „Haelucenogenoklektyzm”. Przypowieść o zagubieniu w czasoprzestrzeni w piosenkach „Stan haelucynogenny” i „Wysyłam sondę”. Współpracował także z wieloma innymi artystami z polskiej sceny muzycznej m.in.: Bisz, Marcelina, Pezet, VNM czy Michał Urbaniak. Doceniony przez samego RZA z Wu Tang Clanu. 6 listopada 2017 wydał swój drugi debiutancki album „Skit”, będący jedną z najbardziej oczekiwanych premier wg magazynu POPKILLER.PL. Singlem promującym album jest utwór „Planeta lęku”, który został wybrany do TOP 3 utworów z października 2017 wg Yurkosky’ego.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 w Starej Piwnicy. Bilety w cenach 20 – 30 zł.


Janusz Radek (21 stycznia)

Janusz Radek wystąpi z zespołem The Ants Podczas koncertu pojawią się najbardziej znane i lubiane przez jego wielbicieli: „Dziękuję Za Miłość”, „Czekam Wytrwale”, „Kiedy U-kochnie”, „Sheila” i „Jeszcze Raz”. Będą i niespodzianki, usłyszymy premierowe utwory przygotowywane specjalnie na ten koncert. W skład zespołu The Ants wchodzą: Leszek Biolik ( Obywatel GC,Republika), Bartek Kapłoński i Andrzej Rajski. Nowe oblicze koncertowe może zaskoczyć.

Koncert rozpocznie się o godz. 18:00, w ODT Światowid przy ul. Sempołowskiej 54A. Bilety w cenie 80 zł.


Tribute to George Michael (21 stycznia)

W Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze artyści zaprezentują największe utwory brytyjskiego artysty, dodadzą również kilka muzycznych niespodzianek od siebie. Z pewnością nie zabraknie takich hitów jak „Careless Whisper” czy „Faith” jak i innych znanych utworów George’a Michaela. Mateusz Kowalczyk to wokalista i gitarzysta mocno związany z wrocławską sceną muzyczną. Dotychczas mogliśmy go usłyszeć w funkowej grupie Yummy Mummy i Ela Dębska Band z którą koncertuje po całej Polsce.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w Starym Klasztorze. Bilety od 25 do 40 zł.


Zebrała: Adrianna Machalica
Zdjęcie: https://commons.wikimedia.org