Co piątek zielone patio budynku OVO Wrocław zaprasza miłośników jazzu, improwizacji, muzyki instrumentalnej i wokalu na bezpłatne koncerty wakacyjne jazzOVO. Cykl składa się z sześciu jazzowych spotkań, a w najbliższy piątek zagra dla nas Quantum of Jazz.

W piątek 3 sierpnia o godz. usłyszymy muzykę młodego wrocławskiego zespołu Quantum of Jazz na patiu OVO Wrocław. Ten koncert jest częścią wakacyjnego cyklu w ramach jazzOVO, który wystartował 29 lipca.

Quantum of Jazz to młody jazzowy zespół z Wrocławia, który powstał dopiero w 2017 roku, a już zdążył zasłynąć ze śmiałego i niestereotypowego podejścia do jazzowej tradycji. Podczas jazzOvo będziemy miei okazje usłyszeć ich improwizacje swingowe, bebopowe, bluesowe, a także bossa novę i gypsy jazz. Zespół wystąpi w składzie: Paweł Scharoch (skrzypce), Maciej Drwal (gitara elektryczna), Kasia Halamus (klawisze), Marek Kopel (bas), Bartosz Ostrowski (perkusja), Alicja Ostrowska (wokal).

 

Z kolei 10 sierpnia na patio wystąpi wybitny wrocławski wokalista, Tomasz Krajewski z zespołem, a 17 sierpnia spotkamy się z przebojami filmowymi w jazzowych
aranżacjach w wykonaniu Natalii Lubrano oraz muzykami ze „Stopklatki”. Jako przedostatni koncert w ramach jazzOvo (24 sierpnia) zaprezentuje się Jakub Olejnik Quartet. Na finałowym spotkaniu 31 sierpnia usłyszymy Maciej Czemplik Trio z utalentowaną wokalistką Sonią Hornatkiewicz.

Organizatorami jazzOVO są OVO Wrocław i DoubleTree by Hilton Wrocław. Wszystkie
koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00.

Na wszystkie koncerty obowiązuje bezpłatny wstęp.


Autor: Zlata Veresniak

Zdjęcia: Materiały organizatora