Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami — jak co roku, Wrocław rozpocznie sezon festiwali i imprez plenerowych. Przez kilka pierwszych dni maja w różnych częściach miasta wybrzmiewać będą dźwięki wielu gatunków muzycznych, ale znajdzie się coś również dla fanów spokojniejszych atrakcji. Zaplanuj swoją majówkę we Wrocławiu!

3-majówka 2019

Trzy sceny i najlepsze zespoły oraz artyści — 3-majówka to największy festiwal majowy we Wrocławiu. W tym roku do stolicy Dolnego Śląska zawitają kultowe polskie zespoły rockowe, ale nie zabraknie także artystów innych gatunków, jak choćby muzyki hip hop. Festiwal rusza 1 maja — w pierwszy dzień na scenie ZOO usłyszeć będzie można Comę, Organka oraz Nocnego Kochanka, na Pergoli zagrają Napalm Death, Slade i Therion. Impreza rusza o 17:00 z koncertem Comy na scenie ZOO i potrwa do 23:00.

W drugi dzień 3-majówki na dwóch scenach wystąpi w sumie aż trzynastu artystów — w czwartek impreza rozpocznie się o 15:00 koncertem Clock Machine na scenie ZOO, pół godziny później pierwsze dźwięki zabrzmią na drugiej scenie podczas koncertu Decapitated na Pergoli. Tego dnia mieszkańcy Wrocławia będą się mogli bawić na festiwalu aż do 3:00 nad ranem. O dobry nastrój zadbają swoimi koncertami tacy artyści jak Mela Koteluk, Albo Inaczej, The Dumplings, Krzysztof Zalewski, Ten Typ Mes czy Pidżama Porno oraz wielu innych. Drugiego maja na scenie ZOO pojawi się także Silent Disco, a na Pergoli będzie można obejrzeć filmy w Kinie Nocnym.

Koncertową Majówkę we Wrocławiu zamkną m.in.: Bitamina, OSTR, Happysad oraz Ania Dąbrowska.

Tegoroczny line-up pełen jest znakomitych artystów z różnych gatunków muzycznych — Hala Stulecia zamieni się na trzy dni w imprezowe serce miasta. Tego nie można przegapić!
Wejściówki na każdy dzień zakupić można na stronie internetowej.

 

Gitarowy Rekord Guinnessa

W 2018 roku na wrocławskim rynku jednocześnie zagrało 7411 gitarzystów — co roku muzykom udaje się pobić zeszłoroczny wynik. Czy w tym roku gitarzystom znów uda się ustanowić nowy rekord? Jedno jest pewne — 1 maja wrocławski rynek od samego rana pełen będzie dźwięków rockowej muzyki, a kilka tysięcy gitar zagra jednocześnie Hey Joe Jimiego Hendrixa. W tym roku pojawi się dodatkowa scena, przy której będzie można posłuchać rockowych przebojów wszech czasów, które zostały wybrane z plebiscycie Antyradia. Na drugiej scenie wystąpią gościnnie m.in.: Jacek Krzaklewski (Perfect), Leszek Możdżer, Marek Pająk (Vader, Esqarial) Janusz Yanina Iwański (Maanam).

Aby wziąć udział w biciu rekordu należy uzupełnić formularz dostępny na stronie i zgłosić się z nim do punktu rejestracji na Rynku w godzinach od 10:00 do 15:45.

Muzyczny Trzeci Maja na Rynku

Centrum Wrocławia stanie się na trzy dni również centrum muzyki — oprócz Gitarowego Rekordu na Placu Gołębim, trzeciego maja można będzie bawić się i tańczyć w gorących kubańskich rytmach przy muzyce The Cuban Latin Jazz oraz Los Duendes. Znajdzie się  również coś dla fanów jazzu — najpiękniejsze polskie piosenki legendarnych polskich artystów takich jak Obywatel G.C, Marek Grechuta czy Zbigniew Wodecki zaprezentuje Tomasz Krajewski — wrocławski wokalista, showman i muzyk jazzowy. Dzień ten zamkną muzycy z zespołu Dagadana — artyści łączący w swojej twórczości kulturę polską i ukraińską w muzyce jazzowej, elektronicznej i world music.

Majówka w Zajezdni

Majówka we Wrocławiu to nie tylko koncerty — od 1 do 5 maja swoje atrakcje zaprezentuje również Zajezdnia. Choć muzyki również tam nie zabraknie, to jednak miejsce to stanie się strefą chilloutu i odpoczynku. Odwiedzający będą mogli podziwiać wystawę Wrocław 1945-2016, wziąć udział w grze miejskiej Gang Czasozmieniaczy czy spędzić spokojne popołudnie przy planszówkach lub na warsztatach z sitodruku i czerpania papieru. W Zajezdni pojawi się także strefa relaksu oraz sportu. Wstęp jest bezpłatny.

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Jeszcze kilka dni temu głośno było o odwołanym seansie filmu Asterix i Obelix: Misja Kleopatra na Wyspie Słodowej, ale w czasie majówki miłośnicy kina nie będą zawiedzeni. Od środy 1 maja do niedzieli 5 maja codziennie czekają nas seanse filmów wybitnych reżyserów. W środę obejrzeć będzie można Wielkie Piękno (2013) Paolo Sorrentina, w czwartek — Toni Erdmann (2016) Marena Ade, w piątek odbędzie się seans Młodości (2013) Paolo Sorrentina, w sobotę będzie to Co nas kręci, co nas podnieca (2009) Woodyego Allena, a majówkowe kino zakończy pokaz O północy w Paryżu (2011). Wstęp jest bezpłatny.


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcia: pexels.com/ oficjalne zdjęcia wydarzenia (https://pik.wroclaw.pl/majowka-w-zajezdni/, https://pik.wroclaw.pl/kino-plenerowe-na-wyspie-slodowej/)