Hotel The Bridge marki MGallery by Sofitel zostanie oddany do użytku na Ostrowie Tumskim w 2019 roku. Kamień węgielny wmurowany w poniedziałek, 25 września 2017 roku.

Projekt pięciogwiazdkowego hotelu przewiduje 184 pokoi (w tym trzy całkowicie przeszklone apartamenty), sale konferencyjne, garaż podziemny oraz SPA na poddaszu budynku. Na parterze powstanie natomiast restauracja „Craft”, która według oczekiwań inwestorów ma być jednym z najważniejszych miejsc na mapie kulinarnego Wrocławia. The Bridge będzie pierwszym w Polsce przedsięwzięciem marki MGallery, która skupia butikowe hotele na całym świecie. Obiekt będzie gotowy w drugim kwartale 2019 roku. Jego budowa pochłonie 130 milionów złotych. Inwestorem jest Tacit Investment, firma odpowiedzialna między innymi za 44-piętrowy wieżowiec w centrum Warszawy.


– To zaszczyt tworzyć takie miejsce dla tak wspaniałego miasta – powiedziała Karolina Kaim, prezes Tacit Investments. – Dla nas to most do przyszłości, łączący ludzi oraz idee. Stąd nazwa hotelu, The Bridge.

Budynek ma komponować się z otoczeniem, a jego fasada jest wzorowana na Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym, które znajduje się po drugiej stronie Placu Katedralnego.

– Ponieważ zadaniem obiektu jest dopisanie kolejnego rozdziału w historii Ostrowa Tumskiego, nie zaś zdominowanie okolicy, to zasada budowania bryły, jak i zastosowany materiał wynikają wprost z ducha miejsca – powiedział Michał Goncerzewicz, projektant budynku z Forum Architekci.

Łukasz Zapała z Medusagroup, firmy odpowiedzialnej za aranżację wnętrz, widzi w budynku nawiązania do innego, pobliskiego obiektu.

– Wykończenie cegłą i betonowymi gzymsami to naśladownictwo wież Katedry – sugeruje.

W konferencji brał również udział wiceprezydent Wrocławia, Adam Grehl, który podkreślał, jak ważne były konsultacje projektu z urzędem miasta.

– Propozycja inwestora wypełnia oczekiwania osób, którym zależy z jednej strony na poszanowaniu kontekstu miejsca, z drugiej zaś pozyskania pożądanej, wyjątkowej funkcji w miejskiej przestrzeni – powiedział przedstawiciel magistratu.

Zaproszeni goście, wśród których znalazł się również arcybiskup Józef Kupny, wmurowali kamień węgielny pod obiekt. Znalazła się w nim okolicznościowa moneta, podarowana przez wiceprezydenta Grehla. Inwestor zaprezentował w trakcie konferencji również nowe grafiki projektu.


Autor: Marcin Obłoza
Zdjęcia: materiały inwestora, Marcin Obłoza