Bieg parkrun to inicjatywa zrzeszająca miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie musicie być wysportowanymi atletami, żeby wziąć udział w imprezie. Co ciekawe, nie musicie nawet biec! Organizatorzy chcą promować każdy rodzaj ruchu, od marszu z kijkami nordic walking, przez poranny spacer z drugą połówką.

Mija dokładnie rok od ustanowienia rekordu frekwencji we wrocławskiej edycji wydarzenia. Wówczas udział wzięło 139 osób. Z tej okazji, już 25 listopada, zorganizowany zostanie drugi bieg po rekord parkrun. Dystans wyścigu wynosi 5 kilometrów, możecie liczyć na pomiar Waszego czasu. Impreza jest bezpłatna, musicie jedynie dokonać rejestracji i przynieść ze sobą indywidualny kod zawodnika.

 „W ramach parkrun wszyscy biegamy dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Bez względu na to, jakie ono jest”, informują organizatorzy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej biegu:
– http://www.parkrun.pl/wroclaw/ .

 


Autor: Kamil Kloc
Zdjęcie: Ania Bohm/parkrun Wrocław

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzień Życzliwości 2017
Następny artykułTove Lo – Blue Lips [RECENZJA]
Materiały redakcyjne, tworzone wspólnie oraz pojedyncze materiały przygotowane przez studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, którzy nie współpracują regularnie z "Nowym Dziennikarstwem".