Miasto wybrało firmę, która dokończy remont na ul. Hubskiej. Wrocław będzie musiał jednak dołożyć do inwestycji 6 mln złotych, ponieważ jedyny chętny wykonawca zażądał więcej niż było w przewidziane w budżecie. Ulica ma być skończona na początku czerwca.

Perypetie związane z remontem Hubskiej trwają od kilku miesięcy. Remont miał być skończony jeszcze we wrześniu poprzedniego roku, jednak hiszpańska firma Balzola nie wywiązała się z umowy. W grudniu opuściła plac budowy, a od tego czasu miasto szukało innego wykonawcy. Dopiero za drugim podejściem udało się znaleźć firmę, która dokończy remont ulicy.


Wrocław będzie musiał dopłacić do inwestycji 6 mln złotych, ponieważ oferta Pro-Tra Bulding i Zakładu Sieci i Zasilania była wyższa budżet przewidziany na tę inwestycję. Wykonawca ma oddać ulicę do użytku w przeciągu trzech miesięcy. Do dokończenia jest budowa torowiska, sieci trakcyjnej, nowej jezdni, oświetlenia drogowego i sygnalizacji świetlnej. Po zakończeniu prac, uruchomiona ma zostać linia tramwajowa nr 16.

 


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Hubert Szczypek