Już  na 9 grudnia zaplanowano otwarcie sezonu w Szpindlerowym Młynie. Na narciarzy czeka wiele nowości takich jak nowa kolejka linowa czy snowpark  na Horních Mísečkach. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, część ośrodka zacznie działać już wcześniej.

Sezon tradycyjnie rozpocznie impreza Ski opening. Na gości czekać będzie bogaty program imprez towarzyszących, koncert na śniegu oraz  wyjątkowy taniec ratraków, ale przede wszystkim przyjemna atmosfera związana z nadejściem nowego sezonu na śnieżne szaleństwo.

Szpindlerowy Młyn to 25 km tras o wszystkich poziomach trudności, sześć kolejek linowych i dziesięć wyciągów. Zadbano również o nowe atrakcje jak kolejka z Horních Míseček na Medvědín, nowy snowpark w Horních Mísečkach czy trasa slalomowa z pomiarem czasu – Audi Race Track na Świętym Piotrze. To wszystko doceniono przyznając trzeci raz z rzędu Szpindlerowemu Młynowi nagrody w plebiscycie WORLD SKI AWARDS w kategorii “The Best Czech Skiresort” 18 listopada podczas gali w Austrii .

Dodatkowo na styczeń zaplanowano specjalną promocję. Jeżeli kupicie karnet w przedsprzedaży za pośrednictwem  strony Gopass.cz to zamiast 890 koron zapłacicie jedynie 490 koron.


Autor: Rafał Molenda
Zdjęcia: www.skiareal.cz