Jeszcze nie doczekaliśmy premiery Wiedźmina, a Netflix już rozpoczął pracę nad kolejną produkcją zakorzenioną w polskiej fantastyce. Serial, inspirowany powieścią science-fiction Jacka Dukaja Starość aksolotla, będzie nosił tytuł Kierunek: Noc. Znamy już zarys fabuły i planowaną datę premiery. W sieci znajdziemy też pierwszy teaser.

Kierunek: Noc nie będzie ekranizacją powieści science-fiction Jacka Dukaja. Fabuła serialu będzie jednak oparta na motywach z niej wyjętych. Sam Dukaj, wraz z Tomaszem Bagińskim, został producentem wykonawczym.

Fabuła serialu rozgrywa się w świecie po katastrofie, w wyniku której życiodajne jak dotąd Słońce zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Przeżyć można tylko nocą. Wiedzą o tym pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli. Obierają kurs na zachód, gdzie jeszcze trwa ciemność. Na pokładzie samolotu znajdują się przedstawiciele różnych grup społecznych, w różnym wieku, o różnym statusie materialnym, mówiący różnymi językami. Wszyscy jednak chcą przetrwać. Czy ten cel ich połączy? Czy jednak podzieli?

Starość Asolotla, Jacek Dukaj, lubimycztać.pl, okładka, science-fiction

Kierunek: Noc ma liczyć sześć godzinnych odcinków i stanowić belgijską produkcję Netflix Originals. Reżyserii podjęli się Inti Calfat i Dirk Verheye. Showrunnerem projektu został Jason George, znany m.in. z pracy przy serialu Narcos.

Premierę serialu zapowiedziano na 2020 rok. Prace zdjęciowe rozpoczęły się pod koniec lipca tego roku i wciąć trwają. Potwierdza to wzmianka redaktora Nowej Fantastyki Marcina Zwierzchowskiego o wizycie na planie serialu.

W serwisie YouTube możemy natomiast znaleźć pierwszy, dość oszczędny w szczegóły, teaser.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie główne: oficjalna strona Jacka Dukaja/ www.dukaj.pl/bio
Zdjęcia: screen posta z oficjalnego profilu Tomasza Bagińskiego; http://lubimyczytac.pl/ksiazka/240169/starosc-aksolotla