Przepiękne fryzury, nowe sukienki, uśmiechnięte twarze, lekka postawa, dobry nastrój, ogrom kwiatów i miłych słów – te wszystkie rzeczy może połączyć tylko jedno: Dzień Kobiet. Przedstawiamy różnice świętowania tego dnia na Ukrainie i w Polsce.

Na Ukrainie Dzień kobiet obchodzi się bardzo uroczyście, można nawet odnieść wrażenie, że jest jednym z najważniejszych dni w roku. Tak jest. Każda kobieta czeka na to święto i stara się spędzić ten dzień jak najlepiej, z najbliższymi. Natomiast w Polsce to święto nie jest na tyle ważne i kobiety czasami o nim zapominają, budząc się tylko po wręczeniu róży od kolegi.

Milionerem w jeden dzień

Chociaż Biedronka i Lidl w tym dniu zarabiają dużo pieniędzy, nigdy nie będą konkurencją dla ukraińskiego rynku kwiatowego. Zaczynając od 5 marca na każdej ulicy, w każdym mieście i wiosce stoją, wierni sprzedawcy, którzy w jednym tygodniu stają się milionerami i mogą kupić sobie wyspy na Fidżi.

Najważniejsze święto w roku

(napis na foto: sprzedawcy kwiatów po 8 marca)

Na (prawie) każdą kieszeń

Pamiętaj, że żyjesz w świetnym kraju. Masz szczęście, że w Polsce przed Dniem Kobiet są przeceny na różne artykuły świąteczne. Na Ukrainie tydzień przed i po ceny na towary wzrastają dwukrotnie. Czasami niektóre produkty są w deficycie i mężczyźni muszą nauczyć się podstawowych zasad negocjacji, aby uzyskać to, co sobie zaplanowali.

Najważniejsze święto w roku

Jak w wojsku

Zazwyczaj na Ukrainie w Dniu Kobiet, mężczyźni są bardzo dobrze wyszkoleni. Tak jak wojsku. Jeszcze miesiąc przed świętem planują jakie kwiaty chcą dać swojej ukochanej, jaki prezent, o której godzinie i z jakim uśmiechem.

Najważniejsze święto w roku

Mężczyźni!
Kochajcie swoich kobiet, zawsze dawajcie im kwiaty, słuchajcie i wspierajcie ich.

Kobiety!
Bądźcie muzami dla swoich najlepszych mężczyzn, cieszcie się ich uwagą i w żadnym razie nie porównujcie ich z innymi.


Autor: Marina Grabowska
Zdjęcia: pixabay.com, memesmix.net, pennstateprssa.com, cikavo.net