Ostatni poniedziałek lipca Netflix rozpoczął dobrą wiadomością dla fanów (i nie tylko) japońskiej animacji — premiera kolejnego sezonu Castlevanii już 26 października.

Adaptacja gry zadebiutowała na platformie w lipcu ubiegłego roku. Serial spotkał się z pozytywnymi ocenami i entuzjazmem widzów, którzy z niecierpliwością oczekiwali kontynuacji wydarzeń z pierwszego sezonu. Drugi składać się ma aż z ośmiu odcinków (to dwa razy więcej niż znalazło się w pierwszym).

Castlevania to mroczna i brutalna opowieść o zmaganiach mieszkańców Walachii z legendarnym Draculą, który mści się za śmierć swojej ukochanej. Historia przedstawiona w serialu oparta jest na serii kultowych japońskich gier na konsole o tym samym tytule. W sieci dostępny jest już zwiastun nowego sezonu.


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcie: youtube.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdszedł Tomasz Stańko, wybitny trębacz jazzowy
Następny artykułKatastrofa w Grecji
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UWr. Uwielbia podróżować między różnymi gatunkami muzyki (z wyjątkiem disco polo). Jej pasją było rysowanie, ale porzuciła je na rzecz pisania. Chociaż z Wrocławiem miała do czynienia od urodzenia, to jednak dopiero we wrześniu 2016 zaczęła go naprawdę poznawać.