Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, o czym Netflix przypomina swoim widzom już od kilku tygodni. Propozycje na zimowe wieczory łączą w sobie humor, rodzinne ciepło, a przede wszystkim świąteczną magię.

Pierwsze propozycje świąteczne od platformy Neflix zaczęły pojawiać już na początku listopada. Oprócz tegorocznych pozycji, znajdziemy również bogatą listę tych z poprzednich lat. Łączy je jednak jedno: magia i słowo święta w tytule. I chociaż nie są to filmy wymagające, wręcz trochę infantylne, na chłodny grudniowy wieczór z przyjaciółką sprawdzą się idealnie. Oto kilka propozycji, które Netflix przygotował dla swoich widzów w ostatnim czasie.

Zamiana z księżniczką

Vanessa Hudgens powróciła w istnie disneyowskim klimacie z przeszłości. Tym razem wcieliła się się jednocześnie w cukierniczkę Stacy i księżną europejskiego (oczywiście fikcyjnego) państwa – lady Margaret Delacourt. I oczywiście, jak w bajce o księżniczce i żebraczce, musiało dojść do zderzenia dwóch światów. A jaki jest na to najprostszy sposób? Na kilka dni zamienić się swoimi życiami. Tak więc zwykła dziewczyna zostaje przygotowującą się do świątecznego ślubu księżną, a Margaret musi ukryć to, że piec wcale nie potrafi. Ale czy pozornie identyczne kobiety mogą się od siebie czegoś nauczyć? Z pewnością, gdy czuwa nad nimi świąteczny duch.

Świąteczny kalendarz

Gwiazda The Vampire Diaries postanowiła spróbować swoich sił na dużym ekranie. Tym razem poznamy Kat Graham jako fotografkę Abby, która nie czuje się stuprocentowo usatysfakcjonowana ze swojej pracy. Zamiast siedzieć w nudnym studio i robić zdjęcia do paszportu, chciałaby jeździć po świecie i stworzyć własną wystawę. Pomóc w spełnieniu tego marzenia chce jej przyjaciel Josh (Quincy Brown). I jak się później okazuje, świąteczny kalendarz adwentowy. Ale czy przedmioty mogą być magiczne? I jaką rolę odgrywa w tym przystojny lekarz Ty (Ethan Peck)?

Świąteczny spadek

Tym razem główną rolę w produkcji Netflixa zagrała bohaterka popularnego serialu dla młodzieży The 100 – Eliza Tylor. Tym razem jako rozpieszczona dziewczyna z Manhattanu i nieposkromiona imprezowiczka będzie musiała udowodnić, że jest godna, by przejąć rodzinne imperium. Test wymaga od Ellen odnalezienia się w małym miasteczku bez kart kredytowych ojca, gdzie nikt nie wie, kim tak naprawdę jest, a także pokazać, ile znaczy dla niej rodzina. Nie ma chyba lepszego momentu w roku, by odnaleźć w sobie dobro, niż Święta Bożego Narodzenia. A może w głębi duszy ta życzliwość już w niej jest, tylko ktoś inny musi pomóc jej to odkryć?

Świąteczny książę

Czy miłośnik kobiet i imprez może zostać królem Aldovii? Odpowiedź na to pytanie musi znaleźć młoda dziennikarka z Nowego Jorku, która zatrzymuje się w pałacu pod fałszywym nazwiskiem jako korepetytorka złośliwej księżniczki. Amber (Rose McIver) bardzo zależy na tym, żeby napisać prawdę, a ta okazuje się o wiele bardziej skomplikowana i szokująca, niż ktokolwiek przypuszczał. Teraz kobieta musi zdecydować: napisać historię, którą pokocha jej szefowa i prasa, ale zniszczy święta rodzinie królewskiej? A może podążyć za głosem własnego serca, które podpowiada, by trzymać się faktów? Rosnąca zażyłość między Amber a następcą tronu wcale nie ułatwia jej podjęcia decyzji.

Świąteczny książę: Królewskie wesele

Netflix postanowił pójść za ciosem i wyjawić swoim widzom dalsze losy Richarda (Ben Lamb) – króla Aldovii i nowojorskiej dziennikarki Amber. Po roku skomplikowanego związku na odległość, nadszedł czas na bożonarodzeniowe wesele. Przyszłej następczyni tronu trudno jest jednak porzucić dawne zwyczaje i zaakceptować nowe, królewskie życie. Zero prywatności, własnego zdania…Dodatkowo klątwa kłamstwa ciążąca nad pałacem! Amber musi wybrać – uczucie do ciągle nieobecnego ukochanego czy do swojego dziennikarskiego powołania.

Kronika świąteczna

Tym razem pod brodą i czerwonym wdziankiem Świętego Mikołaja skrywa się nikt inny jak Kurt Russel. Netflix pomyślał także o swoich młodszych widzach i zabiera ich na specjalną misję. Cel: uratować święta! Po tym jak rodzeństwo – Kate (Darby Camp) i Teddy (Judah Lewis), rozbijają sanie Świętego Mikołaja, świąteczna tradycja zostaje zachwiana. Cała trójka wraz z grupą lojalnych elfów muszą szybko naprawić sytuację, zanim będzie za późno.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube