Wrocławianin Michał Michalski (6-4) stoczy kolejną walkę dla największej polskiej organizacji w MMA. Już 27 kwietnia na gali KSW 48 w Sopocie zmierzy się z Milosem Janiciciem (11-2) z Czarnogóry.

Dla Polaka ta walka będzie decydująca w kwestii jego przyszłości w federacji. Michalski wziął udział już w dwóch walkach w KSW i obie przegrał. Najpierw podczas KSW 43 po fantastycznej walce poniósł porażkę z Niemcem polskiego pochodzenia Davidem Zawadą.

https://platform.twitter.com/widgets.js
Drugi pojedynek był dla utalentowanego zawodnika jeszcze mniej udany, gdyż został znokautowany już w pierwszej rundzie przez Krystiana Kaszubowskiego.

https://platform.twitter.com/widgets.js
Starcie z Janiciciem to dla niego zatem ostatnia szansa na udowodnienie swojej wartości i uratowanie się przed zwolnieniem. Milos Janicić to 21-letni Czarnogórzec, który pomimo młodego wieku uznawany jest za jednego z najlepszych bałkańskich zawodników zarówno w wadze średniej jak i półśredniej. Słynie on przede wszystkim z potężnego ciosu, ale i w parterze umie postraszyć. Dla Janicicia będzie to debiut w KSW, na który zapracował serią 10 wygranych z rzędu (wszystkie te walki skończył przed czasem).
Pomimo, iż MMA na Bałkanach dopiero „raczkuje” to zawodnicy stamtąd pochodzący potrafią być bardzo groźni. Przekonał się choćby o tym inny zawodnik z Wrocławia Damian Janikowski, którego na KSW 47 brutalnie znokautował Serb Aleksandar Ilić. Michalski nie będzie mógł zatem pozwolić sobie na lekceważenie rywala, czy choćby chwilę dekoncentracji.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Pojedynek Michalskiego z Janiciciem dołącza więc do karty KSW 48, na którą zostały już zapowiedziane następujące pojedynki:
Walka wieczoru:

65,8 kg/145 lb: Roman Szymański (11-4) vs. Salahdine Parnasse (12-0-1) – walka o tymczasowy pas wagi piórkowej

93 kg/205 lb: Łukasz Jurkowski (16-11) vs. Stjepan Bekavac (19-9)
70,3 kg/155 lb: Gracjan Szadziński (8-2) vs. Marian Ziółkowski (20-7-1)
65,8 kg/145 lb: Filip Wolański (11-3) vs. Filip Pejić (13-2-2)

Kolejne walki będą stopniowo ogłaszane aż do samej gali, która odbędzie się 27 kwietnia w Hali Globus w Lublinie. Będzie transmitowana w systemie PPV.

Update z ostatniej chwili!!

Dotychczasowy rywal Michalskiego Milos Janicić musiał wycofać się z zapowiadanej walki na 4 dni przed galą w związku z kontuzją. Tym samym zawodnik z Wrocławia zyskał nowego przeciwnika, którym został inny Czarnogórzec Savo Lazić (10-4).

Nowy rywal Michalskiego jak dotąd przyzwoicie radził sobie w bałkańskim MMA, jednak wydaje się iż jest on nieco słabszy od Janicicia. Jednakże zmiana przeciwnika w ostatnim momencie jest zawsze dodatkowym wyzwaniem, gdyż nagle trzeba zmienić całą taktykę i szybko poznać styl walki zmiennika. Dlatego też teraz ta walka tym bardziej jest okazją dla Polaka, by pokazać, że jemu taka sytuacja nie jest straszna, a jego miejsce jest w KSW.

https://platform.twitter.com/widgets.js


Autor: Bartosz Królikowski
Zdjęcie: Instagram