Jeden z najsłynniejszych DJ-ów ostatniej dekady nie żyje. Informację przekazała jego menedżerka w rozmowie z magazynem „Billboard”. Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku, miał 28 lat.

Avicii, czyli Tim Bergling, ur. 8 września 1989 w Sztokholmie. Szwedzki DJ i producent muzyczny. Występował również pod pseudonimami Tim Berg i Tom Hangs. Jego jeden z pierwszych singli – Bromance, podbił listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, ojczystej Szwecji, wreszcie, jako wersja z wokalem, UK Singles Chart w Wielkiej Brytanii i Beatport. Twórca takich hitów, jak m.in. Hey Brother, Wake Me Up czy The Nights. Wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in. nagrodę American Music Award oraz Europejską Nagrodę Muzyczną MTV. W 2013 roku wspólnie z Bennym Anderssonem oraz Björnem Ulvaeusem z zespołu ABBA stworzyli oficjalny hymn Konkursu Piosenki Eurowizji 2013. Utwór We Write a Story został zaprezentowany podczas finału, w trakcie przemarszu wszystkich finalistów. Avicii był pierwszym DJ-em grającym EDM, który wyruszył w światową trasę koncertową. W 2014 roku Avicii znalazł się na trzecim miejscu najlepiej zarabiających artystów.

DJ zrezygnował z występów na żywo w 2016 roku, z powód zdrowotnych. Od kilku lat borykał się z ostrym zapaleniem trzustki, wywołanym po części przez nadmierne spożywanie alkoholu. W 2014 roku usunięto mu pęcherzyk żółciowy i wyrostek robaczkowy.

Avicii został znaleziony martwy w Maskat w Omanie. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. DJ miał 28 lat.

– Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Tima Berglinga, znanego również jako Avicii – ogłosiła w piątek, 20 kwietnia jego menedżerka. – Został znaleziony martwy w Maskat w Omanie 20 kwietnia po południu czasu lokalnego. Rodzina jest zrozpaczona. Prosimy więc o uszanowanie jej prywatności w tym trudnym czasie.

Wiele artystów wyraziło swoje kondolencje.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: wikipedia commons